Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
21/22 TNAAU Region 1 Championship
21/22 TNAAU Region 1 Championship
Results
Info
Results
Tots
Tots
Bantam
Midget
JR
MS
Girls (k-2)
Girls (3rd-5th)
Girls (6th-8th)
Round
Round 3 (3 Man)
Round 3 (4 Man)
Round 2 (Best of 3)
Round 2 (3 Man)
Round 2 (4 Man)
Round 1 (Best of 3)
Round 1 (3 Man)
Round 1 (4 Man)
Team Name
Anderson County Youth Wrestling
Clinton Dragon Youth Wrestling
Cumberland County Youth
E-Town Wrestling
Eagle Talon Wrestling
Hilltoppers Wrestling
Irish Pride Wrestling Club
Pigeon Forge Wrestling
Renegades Wrestling Club
Seymour Youth Wrestling Club
Weight Class
35
40
45
50
75
Round 3 (3 Man)
1
Joseph Bright
J. Bright
Seymour Youth Wrestling Club
W
F 2-0 0:17
50
2
Sarah Gorby
S. Gorby
E-Town Wrestling
Round 3 (4 Man)
1
Greg Henry
G. Henry
Seymour Youth Wrestling Club
W
DEC 7-1
40
2
Julius Bowling
J. Bowling
Hilltoppers Wrestling
3
Troy Penwell
T. Penwell
Cumberland County Youth
W
F 0-2 0:16
40
4
Trey Reed
T. Reed
Pigeon Forge Wrestling
1
Waylon Bollinger
W. Bollinger
W
DEC 14-9
45
2
Christian Gonzalez
C. Gonzalez
Clinton Dragon Youth Wrestling
3
Joseph Declan Galardi
J. Galardi
Irish Pride Wrestling Club
DEC 9-8
45
W
4
Marshall Crain
M. Crain
Seymour Youth Wrestling Club
Round 2 (Best of 3)
2
Addison Jenkins
A. Jenkins
Renegades Wrestling Club
F 2-0 0:09
35
W
1
Jaxon Rader
J. Rader
Hilltoppers Wrestling
2
Greyson O?Brien
G. O?Brien
F 7-2 1:28
75
W
1
Isaac Loveday
I. Loveday
Pigeon Forge Wrestling
Round 2 (3 Man)
1
Joseph Bright
J. Bright
Seymour Youth Wrestling Club
W
F 3-3 0:54
50
3
Keaton Owens
K. Owens
Anderson County Youth Wrestling
Round 2 (4 Man)
1
Greg Henry
G. Henry
Seymour Youth Wrestling Club
W
F 2-0 0:16
40
3
Troy Penwell
T. Penwell
Cumberland County Youth
2
Julius Bowling
J. Bowling
Hilltoppers Wrestling
W
F 2-0 0:17
40
4
Trey Reed
T. Reed
Pigeon Forge Wrestling
1
Waylon Bollinger
W. Bollinger
DEC 6-4
45
W
3
Joseph Declan Galardi
J. Galardi
Irish Pride Wrestling Club
2
Christian Gonzalez
C. Gonzalez
Clinton Dragon Youth Wrestling
W
DEC 8-6
45
4
Marshall Crain
M. Crain
Seymour Youth Wrestling Club
Round 1 (Best of 3)
1
Jaxon Rader
J. Rader
Hilltoppers Wrestling
W
F 4-0 0:30
35
2
Addison Jenkins
A. Jenkins
Renegades Wrestling Club
1
Isaac Loveday
I. Loveday
Pigeon Forge Wrestling
W
TF 16-1 1:09
75
2
Greyson O?Brien
G. O?Brien
Eagle Talon Wrestling
Round 1 (3 Man)
2
Sarah Gorby
S. Gorby
E-Town Wrestling
TF 21-6 2:30
50
W
3
Keaton Owens
K. Owens
Anderson County Youth Wrestling
Round 1 (4 Man)
1
Greg Henry
G. Henry
Seymour Youth Wrestling Club
W
F 7-0 0:56
40
4
Trey Reed
T. Reed
Pigeon Forge Wrestling
2
Julius Bowling
J. Bowling
Hilltoppers Wrestling
W
TF 15-0 2:00
40
3
Troy Penwell
T. Penwell
Cumberland County Youth
1
Waylon Bollinger
W. Bollinger
DEC 5-1
45
W
4
Marshall Crain
M. Crain
Seymour Youth Wrestling Club
2
Christian Gonzalez
C. Gonzalez
Clinton Dragon Youth Wrestling
DEC 4-3
45
W
3
Joseph Declan Galardi
J. Galardi
Irish Pride Wrestling Club
Event Info
21/22 TNAAU Region 1 Championship on Feb 20, 2022 in Johnson City,, TN.