Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Aug 1
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 9-11, 6:30 PM UTC
D-Day on Broadway
Aug 17, 6:00 PM UTC
UMCS/USAW Beach Nationals
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21, TBD
Utah Fall Classic
Sep 28-29, 2:00 PM UTC
Grappler Fall Classic
Sep 29, TBD
2024 FloWrestling WNO
Oct 5, TBD
Western States Preseason Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
WSWA Slamfest Freestyle
WSWA Slamfest Freestyle
Results
Results
6U
6U
8U
10U
12U
14U
16U
USA JR
GIRLS Elm
GIRLS MS
GIRLS HS
Round
Round 6
Round 4
Round 2
Team Name
All-Phase Wrestling Club
Bear Claw Wrestling Club
FordDynastyWrestlingClub
NWWC
Steelclaw Wrestling Club
Team Aggression Wrestling Club
Unattached
White River Hornets Wrestling Club
Weight Class
36-39
40-41
44-48
52-55
Round 6
1
Kashton Kaylor
K. Kaylor
Team Aggression Wrestling Club
TF 12-0 0:38
36-39
W
2
Sawyer Watts
S. Watts
Team Aggression Wrestling Club
3
Hunter Carlyle
H. Carlyle
Bear Claw Wrestling Club
F 3-2 0:35
36-39
W
4
Wyatt Markeys
W. Markeys
White River Hornets Wrestling Club
1
Violet Daniell
V. Daniell
White River Hornets Wrestling Club
F 10-2 1:23
40-41
W
2
Cayden Dillinger
C. Dillinger
NWWC
1
Berrick Lehner
B. Lehner
Unattached
TF 17-7 2:58
44-48
W
2
Casa Du
C. Du
Steelclaw Wrestling Club
Round 4
View All
1
Kashton Kaylor
K. Kaylor
Team Aggression Wrestling Club
W
TF 11-0 3:14
36-39
3
Hunter Carlyle
H. Carlyle
Bear Claw Wrestling Club
2
Sawyer Watts
S. Watts
Team Aggression Wrestling Club
W
TF 10-0 0:29
36-39
4
Wyatt Markeys
W. Markeys
White River Hornets Wrestling Club
1
Violet Daniell
V. Daniell
White River Hornets Wrestling Club
TF 15-4 3:26
40-41
W
3
Liam Cormier-LaClair
L. Cormier-LaClair
Team Aggression Wrestling Club
1
Berrick Lehner
B. Lehner
Unattached
W
F 4-0 0:21
44-48
3
Meztli Zuniga
M. Zuniga
Team Aggression Wrestling Club
2
Austin Frias
A. Frias
All-Phase Wrestling Club
F 4-0 0:50
52-55
W
1
Leonidas Propeack
L. Propeack
FordDynastyWrestlingClub
Round 2
View All
1
Kashton Kaylor
K. Kaylor
Team Aggression Wrestling Club
W
TF 11-0 2:00
36-39
4
Wyatt Markeys
W. Markeys
White River Hornets Wrestling Club
2
Sawyer Watts
S. Watts
Team Aggression Wrestling Club
W
F 8-0 0:43
36-39
3
Hunter Carlyle
H. Carlyle
Bear Claw Wrestling Club
2
Cayden Dillinger
C. Dillinger
NWWC
W
F 6-6 1:03
40-41
3
Liam Cormier-LaClair
L. Cormier-LaClair
Team Aggression Wrestling Club
2
Casa Du
C. Du
Steelclaw Wrestling Club
W
F 10-0 0:44
44-48
3
Meztli Zuniga
M. Zuniga
Team Aggression Wrestling Club
1
Leonidas Propeack
L. Propeack
FordDynastyWrestlingClub
W
DEC 3-2
52-55
2
Austin Frias
A. Frias
All-Phase Wrestling Club
Event Info
WSWA Slamfest Freestyle on Apr 29, 2023 in Fife, WA.