Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Colorado State Youth Tournament
Colorado State Youth Tournament
Results
Results
K-2nd
K-2nd
3rd-4th
5th-6th
7th-8th
Round
Round 3 (4 Man)
Round 3 (3 Man)
Round 2 (Best of 3)
Round 2 (3 Man)
Round 2 (4 Man)
Round 1 (Best of 3)
Round 1 (3 Man)
Round 1 (4 Man)
Team Name
Bear Cave Wrestling Club
Bear cave
Eaton
Fort Morgan Gladiators
Grit
Top Notch Wrestling Club
Valley Wrestling Club
Weight Class
37-45
47-49
53-56
58-63
Round 3 (4 Man)
1
Brevyn Bonilla
B. Bonilla
Fort Morgan Gladiators
W
DEC 11-4
58-63
2
Blake Noble
B. Noble
Grit
3
Linkin Beard
L. Beard
Bear cave
DEC 6-0
58-63
W
4
Blake Mestas
B. Mestas
Round 3 (3 Man)
1
Brooklyn Vasquez
B. Vasquez
Top Notch Wrestling Club
DEC 11-4
37-45
W
2
Noah Hernandez
N. Hernandez
Top Notch Wrestling Club
1
Dalton Schroeder
D. Schroeder
Top Notch Wrestling Club
DEC 7-6
53-56
W
2
Payton Schroeder
P. Schroeder
Top Notch Wrestling Club
Round 2 (Best of 3)
2
Brody Heinlen
B. Heinlen
Valley Wrestling Club
W
F 11-2 1:56
47-49
1
Riley Lara
R. Lara
Bear Cave Wrestling Club
Round 2 (3 Man)
1
Brooklyn Vasquez
B. Vasquez
Top Notch Wrestling Club
F 8-0 3:00
37-45
W
3
Jax Garcia
J. Garcia
Top Notch Wrestling Club
1
Dalton Schroeder
D. Schroeder
Top Notch Wrestling Club
F 2-0 0:37
53-56
W
3
Vincent Edinger
V. Edinger
Eaton
Round 2 (4 Man)
1
Brevyn Bonilla
B. Bonilla
Fort Morgan Gladiators
MD 14-5
58-63
W
3
Linkin Beard
L. Beard
Bear cave
2
Blake Noble
B. Noble
Grit
DEC 6-1
58-63
W
4
Blake Mestas
B. Mestas
Round 1 (Best of 3)
1
Riley Lara
R. Lara
Bear Cave Wrestling Club
F 2-0 0:29
47-49
W
2
Brody Heinlen
B. Heinlen
Valley Wrestling Club
Round 1 (3 Man)
2
Noah Hernandez
N. Hernandez
Top Notch Wrestling Club
DEC 6-5
37-45
W
3
Jax Garcia
J. Garcia
Top Notch Wrestling Club
2
Payton Schroeder
P. Schroeder
Top Notch Wrestling Club
F 7-0 1:54
53-56
W
3
Vincent Edinger
V. Edinger
Eaton
Round 1 (4 Man)
1
Brevyn Bonilla
B. Bonilla
Fort Morgan Gladiators
F 15-1 1:00
58-63
W
4
Blake Mestas
B. Mestas
2
Blake Noble
B. Noble
Grit
MD 9-1
58-63
W
3
Linkin Beard
L. Beard
Bear cave
Event Info
Colorado State Youth Tournament on Dec 5, 2021 in Fort Collins, CO.