Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Sep 7-8, 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
CA Super 32 Early Entry 2024
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
GILMER BOBCAT YOUTH TOURNAMENT
GILMER BOBCAT YOUTH TOURNAMENT
Results
Info
Results
FK-6 and Under
FK-6 and Under
FK-8 and Under
FK-10 and Under
FK-12 and Under
FK-14 and Under
Round
Round 5 (6 Man)
Round 3 (4 Man)
Round 4 (6 Man)
Round 3 (6 Man)
Round 2 (4 Man)
Round 2 (6 Man)
Round 1 (4 Man)
Round 1 (6 Man)
Team Name
Dragons Jr Wrestling Club
Fannin Rebel Wrestling
Gilmer Bobcat Wrestling
Grindhouse Wrestling
John Wayne Corcoran Wrestling Association
Morris Fitness
Premier Wrestling Academy
Team Heritage
Weight Class
40-45
50
55
60
Round 5 (6 Man)
View All
1
Hayden Berry
H. Berry
Gilmer Bobcat Wrestling
DEC 13-11
40-45
W
2
Carson Callihan
C. Callihan
Fannin Rebel Wrestling
3
Allyssa Drummond
A. Drummond
Premier Wrestling Academy
F 5-0 0:59
40-45
W
4
Harrison Brown
H. Brown
Fannin Rebel Wrestling
5
Alexander Marshall
A. Marshall
Gilmer Bobcat Wrestling
DEC 10-2
40-45
W
6
Eian Garland
E. Garland
1
Evan Wingrove
E. Wingrove
Team Heritage
W
F 0-0 0:45
60
2
Skylar Hancock
S. Hancock
Dragons Jr Wrestling Club
3
Benjamin Bloch
B. Bloch
Fannin Rebel Wrestling
F 0-0 0:48
60
W
4
Stryker Woods
S. Woods
Grindhouse Wrestling
Round 3 (4 Man)
1
Ty Tosi
T. Tosi
Morris Fitness
W
DEC 7-0
50
2
Bregan Berry
B. Berry
Gilmer Bobcat Wrestling
3
Carson Callihan
C. Callihan
Fannin Rebel Wrestling
W
FOR 0-0
50
4
Casen Davenport
C. Davenport
John Wayne Corcoran Wrestling Association
1
Benjamin Bloch
B. Bloch
Fannin Rebel Wrestling
F 6-0 0:59
55
W
2
Kyler Norton
K. Norton
Gilmer Bobcat Wrestling
3
Camron Darby
C. Darby
Dragons Jr Wrestling Club
F 0-0 0:47
55
W
4
Luke Nickel
L. Nickel
Morris Fitness
Round 4 (6 Man)
View All
1
Hayden Berry
H. Berry
Gilmer Bobcat Wrestling
W
F 6-0 0:31
40-45
3
Allyssa Drummond
A. Drummond
Premier Wrestling Academy
2
Carson Callihan
C. Callihan
Fannin Rebel Wrestling
W
TF 11-0 2:00
40-45
5
Alexander Marshall
A. Marshall
Gilmer Bobcat Wrestling
4
Harrison Brown
H. Brown
Fannin Rebel Wrestling
W
TF 11-0
40-45
6
Eian Garland
E. Garland
1
Evan Wingrove
E. Wingrove
Team Heritage
W
F 2-2 0:56
60
3
Benjamin Bloch
B. Bloch
Fannin Rebel Wrestling
2
Skylar Hancock
S. Hancock
Dragons Jr Wrestling Club
F 2-1 0:59
60
W
5
Parker Collins
P. Collins
Gilmer Bobcat Wrestling
Round 3 (6 Man)
View All
1
Hayden Berry
H. Berry
Gilmer Bobcat Wrestling
F 6-0
40-45
W
4
Harrison Brown
H. Brown
Fannin Rebel Wrestling
2
Carson Callihan
C. Callihan
Fannin Rebel Wrestling
W
F 0-0 0:24
40-45
6
Eian Garland
E. Garland
3
Allyssa Drummond
A. Drummond
Premier Wrestling Academy
F 2-0 0:58
40-45
W
5
Alexander Marshall
A. Marshall
Gilmer Bobcat Wrestling
1
Evan Wingrove
E. Wingrove
Team Heritage
W
DEC 4-0
60
4
Stryker Woods
S. Woods
Grindhouse Wrestling
2
Skylar Hancock
S. Hancock
Dragons Jr Wrestling Club
F 0-0 0:24
60
W
6
Ethan Mccollum
E. Mccollum
Gilmer Bobcat Wrestling
Round 2 (4 Man)
1
Ty Tosi
T. Tosi
Morris Fitness
W
F 0-0 2:13
50
3
Carson Callihan
C. Callihan
Fannin Rebel Wrestling
2
Bregan Berry
B. Berry
Gilmer Bobcat Wrestling
W
FOR 0-0
50
4
Casen Davenport
C. Davenport
John Wayne Corcoran Wrestling Association
1
Benjamin Bloch
B. Bloch
Fannin Rebel Wrestling
W
F 0-0 0:29
55
3
Camron Darby
C. Darby
Dragons Jr Wrestling Club
2
Kyler Norton
K. Norton
Gilmer Bobcat Wrestling
DEC 7-5
55
W
4
Luke Nickel
L. Nickel
Morris Fitness
Round 2 (6 Man)
View All
1
Hayden Berry
H. Berry
Gilmer Bobcat Wrestling
W
TF 13-2
40-45
5
Alexander Marshall
A. Marshall
Gilmer Bobcat Wrestling
2
Carson Callihan
C. Callihan
Fannin Rebel Wrestling
W
F 0-0 0:28
40-45
4
Harrison Brown
H. Brown
Fannin Rebel Wrestling
3
Allyssa Drummond
A. Drummond
Premier Wrestling Academy
TF 13-1 1:43
40-45
W
6
Eian Garland
E. Garland
1
Evan Wingrove
E. Wingrove
Team Heritage
W
TF 10-0 2:00
60
5
Parker Collins
P. Collins
Gilmer Bobcat Wrestling
2
Skylar Hancock
S. Hancock
Dragons Jr Wrestling Club
F 0-0 0:20
60
W
4
Stryker Woods
S. Woods
Grindhouse Wrestling
Round 1 (4 Man)
1
Ty Tosi
T. Tosi
Morris Fitness
W
FOR 0-0
50
4
Casen Davenport
C. Davenport
John Wayne Corcoran Wrestling Association
2
Bregan Berry
B. Berry
Gilmer Bobcat Wrestling
W
F 11-2 2:34
50
3
Carson Callihan
C. Callihan
Fannin Rebel Wrestling
1
Benjamin Bloch
B. Bloch
Fannin Rebel Wrestling
F 4-0 0:16
55
W
4
Luke Nickel
L. Nickel
Morris Fitness
2
Kyler Norton
K. Norton
Gilmer Bobcat Wrestling
W
F 0-0 0:26
55
3
Camron Darby
C. Darby
Dragons Jr Wrestling Club
Round 1 (6 Man)
View All
1
Hayden Berry
H. Berry
Gilmer Bobcat Wrestling
W
F 4-0
40-45
6
Eian Garland
E. Garland
2
Carson Callihan
C. Callihan
Fannin Rebel Wrestling
W
F 2-0
40-45
3
Allyssa Drummond
A. Drummond
Premier Wrestling Academy
4
Harrison Brown
H. Brown
Fannin Rebel Wrestling
W
F 0-0
40-45
5
Alexander Marshall
A. Marshall
Gilmer Bobcat Wrestling
1
Evan Wingrove
E. Wingrove
Team Heritage
W
F 11-2 2:46
60
6
Ethan Mccollum
E. Mccollum
Gilmer Bobcat Wrestling
2
Skylar Hancock
S. Hancock
Dragons Jr Wrestling Club
W
F 3-7 1:57
60
3
Benjamin Bloch
B. Bloch
Fannin Rebel Wrestling
Event Info
GILMER BOBCAT YOUTH TOURNAMENT on Feb 9, 2013 in Ellijay, GA.