Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
22nd Annual Denmark Youth Tournament
22nd Annual Denmark Youth Tournament
Results
Results
Grade PK-K
Grade PK-K
Grade 1-2
Grade 3-4
Grade 5-6
Round
Round 3
Round 2
Round 1
Team Name
Ashwaubenon
De Pere
Denmark
Denmark Wrestling Club
Green Bay United
Kewaunee
Luxemburg-Casco
Manitowoc Jr. Ships
Mishicot
Mishicot Youth Wrestling
Mollitium Wrestling Club
Reedsville Youth
Southern Door
Valders
Whitelaw warriors
X-Factor Elite
Weight Class
30-35
36-38
37-38
39-40
40-42
42-44
45-48
48-49
49-55
53-58
60-69
71-84
Round 3
View All
1
Jarek Denor
J. Denor
Denmark
W
DEC 8-1
30-35
2
Isaac Cartwright
I. Cartwright
De Pere
1
Merlyn Morreau
M. Morreau
Green Bay United
F 2-0 0:06
36-38
W
2
Haven Havlovitz
H. Havlovitz
Denmark Wrestling Club
1
Sawyer Klein
S. Klein
Mishicot
W
F 2-0 0:14
37-38
2
Jett LeClaire
J. LeClaire
De Pere
3
Dalaine Dahlstrom
D. Dahlstrom
Denmark
W
MD 17-4
37-38
4
Leo Herman
L. Herman
Luxemburg-Casco
1
Hadley Lange
H. Lange
X-Factor Elite
MD 9-0
39-40
W
2
Walker Malcore
W. Malcore
Luxemburg-Casco
Round 2
View All
1
Jarek Denor
J. Denor
Denmark
W
F 10-0 1:54
30-35
3
Asher Jeanquart
A. Jeanquart
Southern Door
1
Merlyn Morreau
M. Morreau
Green Bay United
F 2-0 0:11
36-38
W
3
Brett Zellner
B. Zellner
Luxemburg-Casco
1
Sawyer Klein
S. Klein
Mishicot
W
TF 16-1 2:10
37-38
3
Dalaine Dahlstrom
D. Dahlstrom
Denmark
2
Jett LeClaire
J. LeClaire
De Pere
W
F 2-2 0:35
37-38
4
Leo Herman
L. Herman
Luxemburg-Casco
1
Hadley Lange
H. Lange
X-Factor Elite
W
MD 13-5
39-40
3
William Morreau
W. Morreau
Green Bay United
Round 1
View All
2
Isaac Cartwright
I. Cartwright
De Pere
DEC 12-11
30-35
W
3
Asher Jeanquart
A. Jeanquart
Southern Door
2
Haven Havlovitz
H. Havlovitz
Denmark Wrestling Club
W
F 5-0 0:32
36-38
3
Brett Zellner
B. Zellner
Luxemburg-Casco
1
Sawyer Klein
S. Klein
Mishicot
W
TF 15-0 2:13
37-38
4
Leo Herman
L. Herman
Luxemburg-Casco
2
Jett LeClaire
J. LeClaire
De Pere
W
MD 14-4
37-38
3
Dalaine Dahlstrom
D. Dahlstrom
Denmark
1
Hadley Lange
H. Lange
X-Factor Elite
W
F 2-0 0:21
39-40
4
Maximus Reimer
M. Reimer
Kewaunee
Event Info
22nd Annual Denmark Youth Tournament on Jan 9, 2022 through Jan 8, 2022 in Denmark , WI.