Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
2022 Turner Open/Novice/Girls PM
2022 Turner Open/Novice/Girls PM
Results
Results
8&U
8&U
8&U Girls
8&U Novice
12&U
12&U Girls
12&U Novice
14&U
14& U Girls
Round
Round 5 (5 Man)
Round 3 (4 Man)
Round 3 (3 Man)
Round 4 (5 Man)
Round 3 (5 Man)
Round 2 (Best of 3)
Round 2 (3 Man)
Round 2 (4 Man)
Round 2 (5 Man)
Round 1 (Best of 3)
Round 1 (3 Man)
Round 1 (4 Man)
Round 1 (5 Man)
Team Name
Blue Valley Wrestling Club
Bobcat Wrestling Club
Broncos Wrestling Club
Cougar Kids Wrestling Club
Greater Heights Wrestling Club
Harrisonville Wrestling Club
Jayhawk Wrestling Club
Kansas City Wrestling Club
Leavenworth Takedown Club
Lion Elite Wrestling
OE/STA
Olathe Raptor Wrestling Club
Piper Wrestling Club
Ram Wrestling
SlyFox Wrestling Academy
Sunflower Wrestling Club
The Farm Wrestling
Thunderbird wrestling club
Turner Wrestling
trailblazer
Weight Class
46-52
55
58
61
67
70
73
76-80
88-95
110-125
Round 5 (5 Man)
1
Jett Garcia
J. Garcia
Bobcat Wrestling Club
W
F 3-7 2:57
55
2
Jackson Miller
J. Miller
The Farm Wrestling
3
Davis Lackner
D. Lackner
Bobcat Wrestling Club
W
MD 11-2
55
4
Axl Kendall
A. Kendall
Ram Wrestling
1
Owen Smith
O. Smith
The Farm Wrestling
DEC 6-5
61
W
2
Noah Kennedy
N. Kennedy
Thunderbird wrestling club
3
Jameson Kinney
J. Kinney
Olathe Raptor Wrestling Club
DEC 10-4
61
W
4
Beckett Valentine
B. Valentine
Olathe Raptor Wrestling Club
Round 3 (4 Man)
View All
1
Gage Crafton
G. Crafton
Blue Valley Wrestling Club
W
F 8-4 2:20
46-52
2
Lambertus Van Foken
L. Foken
SlyFox Wrestling Academy
3
Harrison Omeara
H. Omeara
F 2-0 0:41
46-52
W
4
Teague Troyer
T. Troyer
Olathe Raptor Wrestling Club
1
Boone Kessler
B. Kessler
Lion Elite Wrestling
W
DEC 4-2
58
2
Kayden Bowers
K. Bowers
Harrisonville Wrestling Club
3
Isaac Riedinger
I. Riedinger
trailblazer
DEC 6-5
58
W
4
Faber White
F. White
Jayhawk Wrestling Club
1
Fischer Lifferth
F. Lifferth
Kansas City Wrestling Club
W
FOR 0-0
67
2
scratch scratch
s. scratch
Thunderbird wrestling club
Round 3 (3 Man)
1
Tasi Stevenson
T. Stevenson
Greater Heights Wrestling Club
W
DEC 6-0
73
2
Deacon Osner
D. Osner
Piper Wrestling Club
1
Gunner Morris
G. Morris
Olathe Raptor Wrestling Club
F 2-0 0:57
110-125
W
2
Owen Beckford
O. Beckford
Cougar Kids Wrestling Club
Round 4 (5 Man)
1
Jett Garcia
J. Garcia
Bobcat Wrestling Club
W
DEC 9-5
55
3
Davis Lackner
D. Lackner
Bobcat Wrestling Club
2
Jackson Miller
J. Miller
The Farm Wrestling
MD 11-1
55
W
5
Braylon Anderson
B. Anderson
Harrisonville Wrestling Club
1
Owen Smith
O. Smith
The Farm Wrestling
DEC 6-1
61
W
3
Jameson Kinney
J. Kinney
Olathe Raptor Wrestling Club
2
Noah Kennedy
N. Kennedy
Thunderbird wrestling club
W
DEC 14-8
61
5
Azaiah McGregor
A. McGregor
Round 3 (5 Man)
1
Jett Garcia
J. Garcia
Bobcat Wrestling Club
W
MD 13-2
55
4
Axl Kendall
A. Kendall
Ram Wrestling
3
Davis Lackner
D. Lackner
Bobcat Wrestling Club
MD 11-3
55
W
5
Braylon Anderson
B. Anderson
Harrisonville Wrestling Club
1
Owen Smith
O. Smith
The Farm Wrestling
W
DEC 7-4
61
4
Beckett Valentine
B. Valentine
Olathe Raptor Wrestling Club
3
Jameson Kinney
J. Kinney
Olathe Raptor Wrestling Club
W
F 5-0 0:53
61
5
Azaiah McGregor
A. McGregor
Round 2 (Best of 3)
2
Avelyn Hunter
A. Hunter
Harrisonville Wrestling Club
F 2-0 1:00
76-80
W
1
Jovani Wilson
J. Wilson
Leavenworth Takedown Club
Round 2 (3 Man)
1
Tasi Stevenson
T. Stevenson
Greater Heights Wrestling Club
W
F 6-1 2:13
73
3
August Wasko
A. Wasko
OE/STA
1
Gunner Morris
G. Morris
Olathe Raptor Wrestling Club
W
F 2-2 1:28
110-125
3
Isaiah Scott
I. Scott
Turner Wrestling
Round 2 (4 Man)
View All
1
Gage Crafton
G. Crafton
Blue Valley Wrestling Club
W
F 2-1 0:37
46-52
3
Harrison Omeara
H. Omeara
2
Lambertus Van Foken
L. Foken
SlyFox Wrestling Academy
DEC 6-0
46-52
W
4
Teague Troyer
T. Troyer
Olathe Raptor Wrestling Club
1
Boone Kessler
B. Kessler
Lion Elite Wrestling
DEC 9-2
58
W
3
Isaac Riedinger
I. Riedinger
trailblazer
2
Kayden Bowers
K. Bowers
Harrisonville Wrestling Club
F 2-0 0:14
58
W
4
Faber White
F. White
Jayhawk Wrestling Club
1
Fischer Lifferth
F. Lifferth
Kansas City Wrestling Club
F 2-0 0:21
67
W
3
Brock Gibson
B. Gibson
Piper Wrestling Club
Round 2 (5 Man)
1
Jett Garcia
J. Garcia
Bobcat Wrestling Club
TF 16-0 2:00
55
W
5
Braylon Anderson
B. Anderson
Harrisonville Wrestling Club
2
Jackson Miller
J. Miller
The Farm Wrestling
W
F 5-0 0:37
55
4
Axl Kendall
A. Kendall
Ram Wrestling
1
Owen Smith
O. Smith
The Farm Wrestling
W
DEC 12-7
61
5
Azaiah McGregor
A. McGregor
2
Noah Kennedy
N. Kennedy
Thunderbird wrestling club
W
DEC 11-4
61
4
Beckett Valentine
B. Valentine
Olathe Raptor Wrestling Club
Round 1 (Best of 3)
1
Jovani Wilson
J. Wilson
Leavenworth Takedown Club
W
F 2-0 0:24
76-80
2
Avelyn Hunter
A. Hunter
Harrisonville Wrestling Club
Event Info
2022 Turner Open/Novice/Girls PM on Jan 29, 2022 in Kansas City, KS.