Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Spring Valley Elmwood Youth Tournament
Spring Valley Elmwood Youth Tournament
Results
Results
PreK - K
PreK - K
1st - 2nd Grade
3rd - 4th Grade
5th - 6th Grade
Round
Round 4
Round 3
Round 2
Team Name
Baldwin Woodville
Burnett County Bulldogs
C-FC School
Colfax Youth Wrestling
Durand Youth Wrestling
Ellsworth
Ellsworth Wrestling
Glenwood City Wrestling
Hudson Wrestling Club
Menomonie Wrestling
NGL
North Huskies
Prescott
Spring Valley/Elmwood
Weight Class
30-33
36-37
38-40 A
38-40 B
40-41
41-43
43-45 A
43-45 B
44-47
46-49
48-50
50-52
52-54
55-62
Round 4
View All
1
Cole Gunderson
C. Gunderson
Baldwin Woodville
DEC 10-8
30-33
W
2
David Passe
D. Passe
Ellsworth Wrestling
3
Tristan Knops
T. Knops
Glenwood City Wrestling
W
F 2-0 0:09
30-33
4
Brayden Rogers
B. Rogers
Spring Valley/Elmwood
1
Brody Hawkins
B. Hawkins
Baldwin Woodville
F 3-2 0:18
36-37
W
2
Carson Foss
C. Foss
Baldwin Woodville
3
Brennan Anderson
B. Anderson
Menomonie Wrestling
F 2-0 0:26
36-37
W
4
Austin Fesenmaier
A. Fesenmaier
Spring Valley/Elmwood
1
Calin Howard
C. Howard
Menomonie Wrestling
W
F 10-4 1:15
38-40 A
2
Louis Marson
L. Marson
Spring Valley/Elmwood
Round 3
View All
1
Cole Gunderson
C. Gunderson
Baldwin Woodville
MD 15-6
30-33
W
3
Tristan Knops
T. Knops
Glenwood City Wrestling
2
David Passe
D. Passe
Ellsworth Wrestling
W
F 2-2 1:08
30-33
4
Brayden Rogers
B. Rogers
Spring Valley/Elmwood
1
Brody Hawkins
B. Hawkins
Baldwin Woodville
W
F 5-5 2:30
36-37
3
Brennan Anderson
B. Anderson
Menomonie Wrestling
2
Carson Foss
C. Foss
Baldwin Woodville
F 4-1 0:31
36-37
W
4
Austin Fesenmaier
A. Fesenmaier
Spring Valley/Elmwood
1
Calin Howard
C. Howard
Menomonie Wrestling
W
F 6-4 2:00
38-40 A
3
Sawyer Brite
S. Brite
Glenwood City Wrestling
Round 2
View All
1
Cole Gunderson
C. Gunderson
Baldwin Woodville
W
F 6-3 0:48
30-33
4
Brayden Rogers
B. Rogers
Spring Valley/Elmwood
2
David Passe
D. Passe
Ellsworth Wrestling
F 2-0 0:37
30-33
W
3
Tristan Knops
T. Knops
Glenwood City Wrestling
1
Brody Hawkins
B. Hawkins
Baldwin Woodville
F 16-5 0:48
36-37
W
4
Austin Fesenmaier
A. Fesenmaier
Spring Valley/Elmwood
2
Carson Foss
C. Foss
Baldwin Woodville
W
DEC 9-4
36-37
3
Brennan Anderson
B. Anderson
Menomonie Wrestling
1
Calin Howard
C. Howard
Menomonie Wrestling
F 2-0 0:16
38-40 A
W
4
Beckett Ward
B. Ward
Event Info
Spring Valley Elmwood Youth Tournament on Feb 21, 2016 in Spring Valley, WI.