Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Battle Under the Bighorns - Freestyle
Battle Under the Bighorns - Freestyle
Results
Results
Pee-Wee
Pee-Wee
Bantam
Intermediate
Novice
Schoolboy/girl
Round
Round 4
Round 3
Round 2
Round 1
Team Name
Buffalo Outlaws
Camel Kids Wrestling
Glenrock Wrestling Club
Sheridan Young Guns
Team Braves
Touch of Gold Wrestling Club
Wright Gladiators
Weight Class
35
40
45
50
Round 4
View All
1
Blake Rager
B. Rager
Sheridan Young Guns
W
F 8-6 2:00
40
2
Kable Allen
K. Allen
Glenrock Wrestling Club
3
Sheldon Ellwood
S. Ellwood
Wright Gladiators
W
FOR 0-0
40
4
Hudson Edwards
H. Edwards
Camel Kids Wrestling
1
Case Huntrods
C. Huntrods
Buffalo Outlaws
F 8-0 0:26
45
W
2
Zion Anderson
Z. Anderson
Sheridan Young Guns
3
Amari Leal
A. Leal
Camel Kids Wrestling
W
F 7-4 1:30
45
4
Daniel Hernandez
D. Hernandez
Touch of Gold Wrestling Club
1
Armando Avila
A. Avila
Camel Kids Wrestling
F 4-0 0:30
50
W
2
Helton Spilski
H. Spilski
Wright Gladiators
Round 3
View All
2
Ryker Humiston
R. Humiston
Wright Gladiators
TF 10-0 1:45
35
W
1
Robert Urquides Swann
R. Swann
Team Braves
1
Blake Rager
B. Rager
Sheridan Young Guns
W
F 8-0 0:46
40
3
Sheldon Ellwood
S. Ellwood
Wright Gladiators
2
Kable Allen
K. Allen
Glenrock Wrestling Club
W
FOR 0-0
40
4
Hudson Edwards
H. Edwards
Camel Kids Wrestling
1
Case Huntrods
C. Huntrods
Buffalo Outlaws
F 8-3 0:55
45
W
3
Amari Leal
A. Leal
Camel Kids Wrestling
2
Zion Anderson
Z. Anderson
Sheridan Young Guns
W
F 4-0 0:11
45
4
Daniel Hernandez
D. Hernandez
Touch of Gold Wrestling Club
Round 2
1
Robert Urquides Swann
R. Swann
Team Braves
W
TF 10-0 1:13
35
2
Ryker Humiston
R. Humiston
Wright Gladiators
2
Helton Spilski
H. Spilski
Wright Gladiators
W
TF 10-0 1:18
50
3
Bridger Butterfield
B. Butterfield
Touch of Gold Wrestling Club
Round 1
1
Blake Rager
B. Rager
Sheridan Young Guns
W
FOR 0-0
40
4
Hudson Edwards
H. Edwards
Camel Kids Wrestling
2
Kable Allen
K. Allen
Glenrock Wrestling Club
W
F 8-0 0:37
40
3
Sheldon Ellwood
S. Ellwood
Wright Gladiators
1
Case Huntrods
C. Huntrods
Buffalo Outlaws
W
F 2-0 0:08
45
4
Daniel Hernandez
D. Hernandez
Touch of Gold Wrestling Club
2
Zion Anderson
Z. Anderson
Sheridan Young Guns
F 4-4 0:41
45
W
3
Amari Leal
A. Leal
Camel Kids Wrestling
Event Info
Battle Under the Bighorns - Freestyle on Mar 2, 2019.