Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Cardinal Clash Youth Tournament
Cardinal Clash Youth Tournament
Results
Results
PeeWee
PeeWee
Bantum 8U
Intermediate 10U
Novice 12U
Schoolboy 14U
Round
Round 5 (5 Man)
Round 3 (4 Man)
Round 4 (5 Man)
Round 3 (5 Man)
Round 2 (4 Man)
Round 2 (5 Man)
Round 1 (4 Man)
Round 1 (5 Man)
Team Name
Boyle County
Fort Campbell
Home Grown Wrestling Club LLC
Infamous Wrestling Academy
McCreary
North Hardin Wrestling Club
Taylor County Youth Wrestling
Weight Class
35
40
45/50
55+
Round 5 (5 Man)
1
Sophia Hogue
S. Hogue
Infamous Wrestling Academy
W
F 2-0 0:50
35
2
Ryleigh Abbott
R. Abbott
Taylor County Youth Wrestling
3
Maverick Dople
M. Dople
McCreary
W
F 2-0 0:10
35
4
Graison Mitchell
G. Mitchell
McCreary
1
Maddox Miracle
M. Miracle
Fort Campbell
F 2-0 0:25
40
W
2
Spencer Burd
S. Burd
North Hardin Wrestling Club
3
Dayton Rowe
D. Rowe
McCreary
W
F 2-0 0:29
40
4
Alyssa Goins
A. Goins
McCreary
Round 3 (4 Man)
1
Ethan Mueller
E. Mueller
Home Grown Wrestling Club LLC
DEC 6-1
45/50
W
2
Ezra Cooper
E. Cooper
McCreary
3
Owen Yates
O. Yates
Boyle County
DEC 10-4
45/50
W
4
Brayden Cook
B. Cook
McCreary
1
Kysen VanCleave
K. VanCleave
Taylor County Youth Wrestling
F 13-6 2:33
55+
W
2
Mariah Lamberth
M. Lamberth
Boyle County
3
Eric Cavanah
E. Cavanah
Boyle County
F 2-0 2:55
55+
W
4
Kashton McGinnis
K. McGinnis
Boyle County
Round 4 (5 Man)
1
Sophia Hogue
S. Hogue
Infamous Wrestling Academy
W
MD 16-3
35
3
Maverick Dople
M. Dople
McCreary
2
Ryleigh Abbott
R. Abbott
Taylor County Youth Wrestling
W
DEC 6-3
35
5
Bo Mason
B. Mason
Boyle County
1
Maddox Miracle
M. Miracle
Fort Campbell
DEC 9-6
40
W
3
Dayton Rowe
D. Rowe
McCreary
2
Spencer Burd
S. Burd
North Hardin Wrestling Club
W
F 10-0 1:42
40
5
Abel Adams
A. Adams
Taylor County Youth Wrestling
Round 3 (5 Man)
1
Sophia Hogue
S. Hogue
Infamous Wrestling Academy
W
F 3-2 0:57
35
4
Graison Mitchell
G. Mitchell
McCreary
3
Maverick Dople
M. Dople
McCreary
W
F 2-0 0:34
35
5
Bo Mason
B. Mason
Boyle County
1
Maddox Miracle
M. Miracle
Fort Campbell
W
DEC 16-9
40
4
Alyssa Goins
A. Goins
McCreary
3
Dayton Rowe
D. Rowe
McCreary
F 8-2 1:57
40
W
5
Abel Adams
A. Adams
Taylor County Youth Wrestling
Round 2 (4 Man)
1
Ethan Mueller
E. Mueller
Home Grown Wrestling Club LLC
W
DEC 15-12
45/50
3
Owen Yates
O. Yates
Boyle County
2
Ezra Cooper
E. Cooper
McCreary
W
MD 13-4
45/50
4
Brayden Cook
B. Cook
McCreary
1
Kysen VanCleave
K. VanCleave
Taylor County Youth Wrestling
W
DEC 7-2
55+
3
Eric Cavanah
E. Cavanah
Boyle County
2
Mariah Lamberth
M. Lamberth
Boyle County
W
F 3-2 1:47
55+
4
Kashton McGinnis
K. McGinnis
Boyle County
Round 2 (5 Man)
1
Sophia Hogue
S. Hogue
Infamous Wrestling Academy
W
F 10-0 2:55
35
5
Bo Mason
B. Mason
Boyle County
2
Ryleigh Abbott
R. Abbott
Taylor County Youth Wrestling
FOR 0-0
35
W
4
Graison Mitchell
G. Mitchell
McCreary
1
Maddox Miracle
M. Miracle
Fort Campbell
F 2-0 0:25
40
W
5
Abel Adams
A. Adams
Taylor County Youth Wrestling
2
Spencer Burd
S. Burd
North Hardin Wrestling Club
W
F 5-0 0:33
40
4
Alyssa Goins
A. Goins
McCreary
Round 1 (4 Man)
1
Ethan Mueller
E. Mueller
Home Grown Wrestling Club LLC
DEC 11-8
45/50
W
4
Brayden Cook
B. Cook
McCreary
2
Ezra Cooper
E. Cooper
McCreary
W
F 2-0 0:26
45/50
3
Owen Yates
O. Yates
Boyle County
1
Kysen VanCleave
K. VanCleave
Taylor County Youth Wrestling
W
MD 9-1
55+
4
Kashton McGinnis
K. McGinnis
Boyle County
2
Mariah Lamberth
M. Lamberth
Boyle County
W
DEC 7-2
55+
3
Eric Cavanah
E. Cavanah
Boyle County
Round 1 (5 Man)
2
Ryleigh Abbott
R. Abbott
Taylor County Youth Wrestling
F 2-0 0:09
35
W
3
Maverick Dople
M. Dople
McCreary
4
Graison Mitchell
G. Mitchell
McCreary
W
F 2-0 0:13
35
5
Bo Mason
B. Mason
Boyle County
2
Spencer Burd
S. Burd
North Hardin Wrestling Club
W
F 2-0 0:19
40
3
Dayton Rowe
D. Rowe
McCreary
4
Alyssa Goins
A. Goins
McCreary
F 2-0 1:12
40
W
5
Abel Adams
A. Adams
Taylor County Youth Wrestling
Event Info
Cardinal Clash Youth Tournament on Dec 18, 2022 in Campbellsville, KY.