Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Bergan Booster Club Wrestling Tournament
Bergan Booster Club Wrestling Tournament
Results
Results
PreK-K
PreK-K
1st-2nd
3rd-4th
5th-6th
7th-8th
Round
Round 3 (4 Man)
Round 2 (Best of 3)
Round 2 (4 Man)
Round 1 (Best of 3)
Round 1 (4 Man)
Team Name
BRLD
Cavalry
DC West Wrestling Club
DOUGLAS COUNTY WEST WRES. CLUB
Oakland-Craig
Shamrock Wrestling Club
Tekamah-Herman Wrestling Club
Wahoo Wrestling Club
West Point
Yutan Wrestling Club
Weight Class
35-37
39-41
42-45
46-50
50-52
52-56
Round 3 (4 Man)
View All
1
Xavier Escovedo
X. Escovedo
Shamrock Wrestling Club
W
F 2-0 0:14
39-41
2
Jacob Martin
J. Martin
Tekamah-Herman Wrestling Club
3
Harold Maca
H. Maca
DC West Wrestling Club
FOR 0-0
39-41
W
4
Westen Pokorny
W. Pokorny
Wahoo Wrestling Club
1
Cole Camenzind
C. Camenzind
DOUGLAS COUNTY WEST WRES. CLUB
W
F 4-0 0:41
42-45
2
Kane Hermanson
K. Hermanson
DC West Wrestling Club
3
Mumm Knox
M. Knox
Yutan Wrestling Club
F 9-0 0:42
42-45
W
4
Maddox VanKirk
M. VanKirk
BRLD
1
Gabriel Rogers
G. Rogers
Oakland-Craig
MD 11-1
46-50
W
2
Gavin Sutton
G. Sutton
Wahoo Wrestling Club
Round 2 (Best of 3)
2
Ashten Schuller
A. Schuller
Shamrock Wrestling Club
F 2-0 0:20
35-37
W
1
Jaxson Burr
J. Burr
DC West Wrestling Club
Round 2 (4 Man)
View All
1
Xavier Escovedo
X. Escovedo
Shamrock Wrestling Club
W
FOR 0-0
39-41
3
Harold Maca
H. Maca
DC West Wrestling Club
2
Jacob Martin
J. Martin
Tekamah-Herman Wrestling Club
DEC 17-14
39-41
W
4
Westen Pokorny
W. Pokorny
Wahoo Wrestling Club
1
Cole Camenzind
C. Camenzind
DOUGLAS COUNTY WEST WRES. CLUB
W
F 11-2 2:35
42-45
3
Mumm Knox
M. Knox
Yutan Wrestling Club
2
Kane Hermanson
K. Hermanson
DC West Wrestling Club
F 2-0 0:22
42-45
W
4
Maddox VanKirk
M. VanKirk
BRLD
1
Gabriel Rogers
G. Rogers
Oakland-Craig
MD 12-3
46-50
W
3
Cole Hoops
C. Hoops
DC West Wrestling Club
Round 1 (Best of 3)
1
Jaxson Burr
J. Burr
DC West Wrestling Club
W
F 2-2 0:37
35-37
2
Ashten Schuller
A. Schuller
Shamrock Wrestling Club
Round 1 (4 Man)
View All
1
Xavier Escovedo
X. Escovedo
Shamrock Wrestling Club
W
F 2-0 0:16
39-41
4
Westen Pokorny
W. Pokorny
Wahoo Wrestling Club
2
Jacob Martin
J. Martin
Tekamah-Herman Wrestling Club
W
FOR 0-0
39-41
3
Harold Maca
H. Maca
DC West Wrestling Club
1
Cole Camenzind
C. Camenzind
DOUGLAS COUNTY WEST WRES. CLUB
FOR 0-0
42-45
W
4
Maddox VanKirk
M. VanKirk
BRLD
2
Kane Hermanson
K. Hermanson
DC West Wrestling Club
F 2-0 0:33
42-45
W
3
Mumm Knox
M. Knox
Yutan Wrestling Club
1
Gabriel Rogers
G. Rogers
Oakland-Craig
W
FOR 0-0
46-50
4
Jaden Neiss
J. Neiss
Event Info
Bergan Booster Club Wrestling Tournament on Jan 15, 2017 in Fremont, NE.