Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Eau Claire Husky Youth Tournament
Eau Claire Husky Youth Tournament
Results
Info
Results
PreK-K
PreK-K
1st-2nd Grade
3rd-4th Grade
5th-6th Grade
7th-8th Grade
Round
Round 4
Round 3
Round 2
Team Name
Cadott
Crass Trained
DC Everest Treetoppers
Durand Youth Wrestling
Eau Claire Wrestling
Memorial
Menomonie
North Huskies
Stanley-Boyd
Weight Class
34-40
42-43
45-46
46-47
47-53
63-70
Round 4
View All
1
Abigail Boettcher
A. Boettcher
Cadott
F 7-0
34-40
W
2
Brayden Mallett
B. Mallett
Eau Claire Wrestling
3
Keilan Yang
K. Yang
North Huskies
W
F 3-2 0:55
34-40
4
Liam` Hoel
L. Hoel
Stanley-Boyd
1
Asher Phillips
A. Phillips
Crass Trained
W
DEC 8-6 SV
SV
42-43
2
Cooper Richardson
C. Richardson
Durand Youth Wrestling
3
Brighton Fischer
B. Fischer
Cadott
W
F 5-0 0:18
42-43
4
Cashtyn Hladilek
C. Hladilek
Cadott
1
Nolan Dahlberg
N. Dahlberg
Cadott
W
F 2-0 0:16
45-46
2
Jude Johnson
J. Johnson
Memorial
Round 3
View All
1
Abigail Boettcher
A. Boettcher
Cadott
F 8-0 1:54
34-40
W
3
Keilan Yang
K. Yang
North Huskies
2
Brayden Mallett
B. Mallett
Eau Claire Wrestling
DEC 7-0
34-40
W
4
Liam` Hoel
L. Hoel
Stanley-Boyd
1
Asher Phillips
A. Phillips
Crass Trained
W
MD 15-4
42-43
3
Brighton Fischer
B. Fischer
Cadott
2
Cooper Richardson
C. Richardson
Durand Youth Wrestling
W
F 2-0 0:53
42-43
4
Cashtyn Hladilek
C. Hladilek
Cadott
1
Nolan Dahlberg
N. Dahlberg
Cadott
W
DEC 6-4
45-46
3
Corbyn Weiss
C. Weiss
Durand Youth Wrestling
Round 2
View All
1
Abigail Boettcher
A. Boettcher
Cadott
MD 13-0
34-40
W
4
Liam` Hoel
L. Hoel
Stanley-Boyd
2
Brayden Mallett
B. Mallett
Eau Claire Wrestling
F 5-0 1:29
34-40
W
3
Keilan Yang
K. Yang
North Huskies
1
Asher Phillips
A. Phillips
Crass Trained
W
F 2-0 0:15
42-43
4
Cashtyn Hladilek
C. Hladilek
Cadott
2
Cooper Richardson
C. Richardson
Durand Youth Wrestling
W
DEC 6-5
42-43
3
Brighton Fischer
B. Fischer
Cadott
1
Nolan Dahlberg
N. Dahlberg
Cadott
W
MD 9-0
45-46
4
Lane Pehrson
L. Pehrson
Eau Claire Wrestling
Event Info
Eau Claire Husky Youth Tournament on Jan 22, 2017 in Eau Claire, WI.