Jun 24-27 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
MHSAA District 27-4
MHSAA District 27-4
Results
Results
Placement
Placement
Cons. Semis (16 and 32 Man)
Round 4 (16 and 32 Man)
Round 3 (16 and 32 Man)
Round 2 (16 and 32 Man)
Team Name
Blanchard-Montabella
Carson City-Crystal
Fowler
Grandville-Calvin Christian
Hart
Hesperia Community
Kent City
Merrill
Middleton-Fulton
Muskegon Catholic Central
Ravenna
Scottville-Mason County Central
St Louis
Weight Class
189
215
285
103
112
119
125
130
135
140
145
152
160
171
Placement
View All
1
Ernie Diaz
E. Diaz
St Louis
W
DEC 4-0
189
2
Triston Rubin
T. Rubin
Hesperia Community
8
Fred Vanderstelt
F. Vanderstelt
Hesperia Community
W
F 0-0 2:19
189
4
Shane Wiggins
S. Wiggins
Carson City-Crystal
3
Jonathan Ferris
J. Ferris
Carson City-Crystal
F 0-0 2:42
215
W
1
Elex Sokolowski
E. Sokolowski
Ravenna
5
Braden Hanley
B. Hanley
St Louis
F 0-0 1:31
215
W
2
James Castillo
J. Castillo
Merrill
1
Josh Ehrke
J. Ehrke
Hesperia Community
W
F 0-0 3:25
285
3
Brock Johnson
B. Johnson
Muskegon Catholic Central
Event Info
MHSAA District 27-4 on Feb 13, 2016 in Holton , MI.