Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
E-Town Scuffle
E-Town Scuffle
Results
Results
6-Under
6-Under
GIRLS 6-under
ROOKIE 6-under
8-under
ROOKIE 8-under
10-under
GIRLS 10-under
ROOKIE 10-under
12-under
GIRLS 12-under
ROOKIE 12-under
15-under
GIRLS 15-under
ROOKIE 15-under
Round
Round 3 (4 Man)
Round 3 (3 Man)
Round 2 (Best of 3)
Round 2 (3 Man)
Round 2 (4 Man)
Round 1 (Best of 3)
Round 1 (3 Man)
Round 1 (4 Man)
Team Name
Easley Area Wrestling Club
Mafia Wrestling Crew
Rivertown Wrestling
SC School of Wrestling
Team Bear Wrestling Club
Team Tiger
Upstate Mat Assassins
Weight Class
37
40
43
46
49
55/64/67
HWT
Round 3 (4 Man)
1
Jackson Keith
J. Keith
Rivertown Wrestling
W
F 15-8 2:46
46
2
Gibson Ponder
G. Ponder
SC School of Wrestling
Round 3 (3 Man)
View All
1
Beckam Beasey
B. Beasey
Team Tiger
F 2-2 0:17
37
W
2
Liam Beasey
L. Beasey
Team Tiger
1
Mason Collins
M. Collins
SC School of Wrestling
F 2-0 0:07
40
W
2
Bentley Fields
B. Fields
Team Bear Wrestling Club
1
Landon Fults
L. Fults
Upstate Mat Assassins
TF 17-0 1:35
43
W
2
Nathaniel Parnell
N. Parnell
Team Tiger
1
Jackson Keith
J. Keith
Rivertown Wrestling
W
F 2-0 0:39
49
2
Gibson Ponder
G. Ponder
SC School of Wrestling
1
Jase Todd
J. Todd
Team Bear Wrestling Club
W
F 10-3 2:41
55/64/67
2
Ethan Harris
E. Harris
Round 2 (Best of 3)
2
Elijah Moranchel
E. Moranchel
Team Bear Wrestling Club
W
MD 16-7
HWT
1
Jakobe Hicks
J. Hicks
Easley Area Wrestling Club
Round 2 (3 Man)
View All
1
Beckam Beasey
B. Beasey
Team Tiger
F 9-3 2:48
37
W
3
Thomas Mustakis
T. Mustakis
Mafia Wrestling Crew
1
Mason Collins
M. Collins
SC School of Wrestling
W
DEC 9-3
40
3
Jaxson Hawkins
J. Hawkins
1
Landon Fults
L. Fults
Upstate Mat Assassins
F 5-0 0:18
43
W
3
Colin Satterfield
C. Satterfield
1
Jackson Keith
J. Keith
Rivertown Wrestling
MD 15-1
49
W
3
Chase Davis
C. Davis
1
Jase Todd
J. Todd
Team Bear Wrestling Club
DEC 9-6
55/64/67
W
3
Carter Evans
C. Evans
Round 2 (4 Man)
1
Jackson Keith
J. Keith
Rivertown Wrestling
W
FOR 0-0
46
3
Letti (scratch) Brooks (scratch)
L. (scratch)
2
Gibson Ponder
G. Ponder
SC School of Wrestling
W
F 9-0 3:00
46
4
Letti (scratch) Brooks (scratch)
L. (scratch)
Round 1 (Best of 3)
1
Jakobe Hicks
J. Hicks
Easley Area Wrestling Club
DEC 9-5
HWT
W
2
Elijah Moranchel
E. Moranchel
Team Bear Wrestling Club
Round 1 (3 Man)
View All
2
Liam Beasey
L. Beasey
Team Tiger
W
F 2-0 0:08
37
3
Thomas Mustakis
T. Mustakis
Mafia Wrestling Crew
2
Bentley Fields
B. Fields
Team Bear Wrestling Club
W
F 2-0 0:25
40
3
Jaxson Hawkins
J. Hawkins
2
Nathaniel Parnell
N. Parnell
Team Tiger
MD 15-2
43
W
3
Colin Satterfield
C. Satterfield
2
Gibson Ponder
G. Ponder
SC School of Wrestling
DEC 7-5
49
W
3
Chase Davis
C. Davis
2
Ethan Harris
E. Harris
F 13-0 3:32
55/64/67
W
3
Carter Evans
C. Evans
Round 1 (4 Man)
1
Jackson Keith
J. Keith
Rivertown Wrestling
W
MD 14-1
46
4
Letti (scratch) Brooks (scratch)
L. (scratch)
2
Gibson Ponder
G. Ponder
SC School of Wrestling
W
FOR 0-0
46
3
Letti (scratch) Brooks (scratch)
L. (scratch)
Event Info
E-Town Scuffle on Nov 9, 2019 in Easley, SC.