Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Palmetto Ridge IOF
Palmetto Ridge IOF
Results
Results
6U
6U
8U
10U
12U
14U
Girls 8U
Girls 11U
Girls 14U
Round
Round 3
Round 2
Round 1
Team Name
Charlotte Wrestling
Gladiator Wrestling
Manatee Wrestling Club
Naples Bears
North Port Wrestling
Riverdale Raiders Youth Wrestl
Scorpions
Weight Class
40
45
50
55
62
HWT
Round 3
View All
1
Jace Martinez
J. Martinez
Riverdale Raiders Youth Wrestl
W
F 2-0 1:05
40
2
Wylder Flood
W. Flood
North Port Wrestling
3
Karson McReynolds
K. McReynolds
Naples Bears
F 7-0 2:14
40
W
4
Darren Kepner
D. Kepner
Charlotte Wrestling
1
Josiah Shawley
J. Shawley
Manatee Wrestling Club
W
F 6-2 3:54
50
2
Maddox Contreras
M. Contreras
Naples Bears
3
Isaiah Lucio
I. Lucio
Gladiator Wrestling
F 2-0 0:57
50
W
4
Ryan De Leon
R. Leon
Gladiator Wrestling
1
Jax Becker
J. Becker
Gladiator Wrestling
W
F 2-0 0:51
55
2
Josiah Shawley
J. Shawley
Manatee Wrestling Club
Round 2
View All
1
Jace Martinez
J. Martinez
Riverdale Raiders Youth Wrestl
W
F 2-0 1:01
40
3
Karson McReynolds
K. McReynolds
Naples Bears
2
Wylder Flood
W. Flood
North Port Wrestling
F 2-0 1:01
40
W
4
Darren Kepner
D. Kepner
Charlotte Wrestling
2
Logan Robinson
L. Robinson
Riverdale Raiders Youth Wrestl
F 12-0 2:32
45
W
1
Nicholas Contino
N. Contino
Scorpions
1
Josiah Shawley
J. Shawley
Manatee Wrestling Club
F 2-5 2:12
50
W
3
Isaiah Lucio
I. Lucio
Gladiator Wrestling
2
Maddox Contreras
M. Contreras
Naples Bears
F 2-0 0:45
50
W
4
Ryan De Leon
R. Leon
Gladiator Wrestling
Round 1
View All
1
Jace Martinez
J. Martinez
Riverdale Raiders Youth Wrestl
W
F 4-2 0:41
40
4
Darren Kepner
D. Kepner
Charlotte Wrestling
2
Wylder Flood
W. Flood
North Port Wrestling
W
F 2-0 0:35
40
3
Karson McReynolds
K. McReynolds
Naples Bears
1
Nicholas Contino
N. Contino
Scorpions
W
F 5-0 1:05
45
2
Logan Robinson
L. Robinson
Riverdale Raiders Youth Wrestl
1
Josiah Shawley
J. Shawley
Manatee Wrestling Club
F 2-2 1:06
50
W
4
Ryan De Leon
R. Leon
Gladiator Wrestling
2
Maddox Contreras
M. Contreras
Naples Bears
F 2-0 0:49
50
W
3
Isaiah Lucio
I. Lucio
Gladiator Wrestling
Event Info
Palmetto Ridge IOF on Dec 11, 2021 in Naples, FL.