Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Oxford Youth Wrestling Tournament
Oxford Youth Wrestling Tournament
Results
Results
PK-K
PK-K
1-2
3-4
5-6
Round
Rd 4
Rd 3
Rd 2
Team Name
A-F Green Demons
BYA Wrestling
Baraboo Thunderbirds WC
Mauston Talons WC
Milton monsters wrestling club
Monona Grove- Mcfarland
Nekoosa
New Lisbon
Oshkosh Mat Rats
Portage Youth Wrestling
Sauk Prairie Youth Wrestling C
Tri county Youth
Warrior Wrestling
Waunakee Wrestling Club
Westfield
Weston Youth Wrestling
Wisconsin Dells
Weight Class
33-35
37-37
38-38
44-45
45-46
47-48
49-50
50-50
52-53
58-60
Rd 4
View All
1
Erin Dochnahl
E. Dochnahl
A-F Green Demons
F 2-0 0:32
37-37
W
2
Clairissa Hoover
C. Hoover
Westfield
1
Kylie Nachreiner
K. Nachreiner
Waunakee Wrestling Club
W
F 6-6 1:55
38-38
2
Kasen Fritchen
K. Fritchen
Warrior Wrestling
3
Ryder Walmer
R. Walmer
Weston Youth Wrestling
W
F 2-0 0:36
38-38
4
Graceanne Gross
G. Gross
Milton monsters wrestling club
1
Roland Gimnick
R. Gimnick
BYA Wrestling
W
F 2-0 0:39
44-45
2
Jordy Mackowski
J. Mackowski
A-F Green Demons
3
Milo Behn
M. Behn
Weston Youth Wrestling
F 7-2 1:46
44-45
W
4
Aiden Podoll
A. Podoll
Westfield
Rd 3
View All
2
Jordan Cody
J. Cody
Oshkosh Mat Rats
F 7-1 1:54
33-35
W
1
Carter Showers
C. Showers
Baraboo Thunderbirds WC
1
Erin Dochnahl
E. Dochnahl
A-F Green Demons
W
DEC 7-4
37-37
3
Isaiah Stahl
I. Stahl
BYA Wrestling
1
Kylie Nachreiner
K. Nachreiner
Waunakee Wrestling Club
W
F 9-3 1:58
38-38
3
Ryder Walmer
R. Walmer
Weston Youth Wrestling
2
Kasen Fritchen
K. Fritchen
Warrior Wrestling
W
DEC 7-0
38-38
4
Graceanne Gross
G. Gross
Milton monsters wrestling club
1
Roland Gimnick
R. Gimnick
BYA Wrestling
W
DEC 7-5
44-45
3
Milo Behn
M. Behn
Weston Youth Wrestling
Rd 2
View All
1
Carter Showers
C. Showers
Baraboo Thunderbirds WC
W
F 2-0 0:12
33-35
2
Jordan Cody
J. Cody
Oshkosh Mat Rats
2
Clairissa Hoover
C. Hoover
Westfield
W
F 8-0 1:49
37-37
3
Isaiah Stahl
I. Stahl
BYA Wrestling
1
Kylie Nachreiner
K. Nachreiner
Waunakee Wrestling Club
W
F 2-0 0:23
38-38
4
Graceanne Gross
G. Gross
Milton monsters wrestling club
2
Kasen Fritchen
K. Fritchen
Warrior Wrestling
F 5-2 1:00
38-38
W
3
Ryder Walmer
R. Walmer
Weston Youth Wrestling
1
Roland Gimnick
R. Gimnick
BYA Wrestling
W
DEC 8-7
44-45
4
Aiden Podoll
A. Podoll
Westfield
Event Info
Oxford Youth Wrestling Tournament on Feb 26, 2022 in Oxford, WI.