Aug 12, TBD
FloWrestling Radio Live - Aug 12
Aug 16, TBD
FloWrestling Radio Live - Aug 16
Aug 17, 6:00 PM UTC
UMCS/USAW Beach Nationals
Aug 19-25, 4:30 AM UTC
U17 World Championships
Aug 19, TBD
FloWrestling Radio Live - Aug 19
Aug 23, TBD
FloWrestling Radio Live - Aug 23
Aug 24, 5:00 PM UTC
F2W Colorado Open
Sep 2-8, 8:00 AM UTC
Junior World Championships
Sep 7-8, TBD
2024 Waterway Duals
Sep 14-15, TBD
2024 UCD Fall Duals
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21, TBD
2024 Missouri Border Brawl
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Malcolm JH Tournament
Malcolm JH Tournament
Results
Results
JH
JH
JH Girls
Round
Round 4
Round 3
Round 2
Round 1
Team Name
Cedar Bluffs
Cross County/Osceola
East Butler
Freeman
Lincoln Christian
Malcolm
Nebraska City
North Bend Central
Palmyra
Platteview
Scribner-Snyder
Weeping Water
West Point/Beemer
Weight Class
75-82
85-93
95-100
101-110
103-113
106-111
112-120
114-125
124-130
127-139
135-140
140-153
155-165
165-175
172-189
210-228
235-285
Round 4
View All
7
Oscar Gonzalez
O. Gonzalez
Nebraska City
W
F 3-0 1:12
85-93
1
Colby Anderson
C. Anderson
West Point/Beemer
4
Vincent Vandenberg
V. Vandenberg
East Butler
W
F 4-6 3:50
85-93
6
Wyatt Miserez
W. Miserez
West Point/Beemer
4
Wyatt Smith
W. Smith
F 5-2 1:30
95-100
W
6
Austin Sykes
A. Sykes
Malcolm
5
Simon Bruggeman
S. Bruggeman
Nebraska City
W
F 8-0 2:09
95-100
8
Levi Tramp
L. Tramp
Palmyra
1
Julio Pro
J. Pro
Nebraska City
W
DEC 7-0
101-110
5
Tristan Kocian
T. Kocian
Round 3
View All
1
Keigan Kocian
K. Kocian
East Butler
W
F 2-0 0:22
75-82
2
Micah Woodward
M. Woodward
Platteview
1
Colby Anderson
C. Anderson
West Point/Beemer
W
F 6-1 2:51
85-93
3
Andrew Robeson
A. Robeson
Freeman
5
Graison Bullers
G. Bullers
Platteview
F 4-2 0:57
85-93
W
7
Oscar Gonzalez
O. Gonzalez
Nebraska City
8
Levi Tramp
L. Tramp
Palmyra
W
F 7-4 2:31
95-100
2
Max Behrens
M. Behrens
Freeman
5
Simon Bruggeman
S. Bruggeman
Nebraska City
W
F 2-0 0:56
95-100
7
Kenton McGill
K. McGill
Malcolm
Round 2
View All
1
Keigan Kocian
K. Kocian
East Butler
W
F 6-1 2:39
75-82
3
Collin Hopkins
C. Hopkins
1
Colby Anderson
C. Anderson
West Point/Beemer
FOR 2-0
85-93
W
4
Vincent Vandenberg
V. Vandenberg
East Butler
3
Andrew Robeson
A. Robeson
Freeman
W
F 10-2 2:44
85-93
2
Jacob Cover
J. Cover
8
Tyler Jensen
T. Jensen
Palmyra
F 4-0 1:01
85-93
W
5
Graison Bullers
G. Bullers
Platteview
6
Wyatt Miserez
W. Miserez
West Point/Beemer
W
F 2-1 0:46
85-93
7
Oscar Gonzalez
O. Gonzalez
Nebraska City
Round 1
View All
2
Micah Woodward
M. Woodward
Platteview
F 7-3 4:23
75-82
W
3
Collin Hopkins
C. Hopkins
1
Colby Anderson
C. Anderson
West Point/Beemer
W
F 2-0 0:52
85-93
8
Tyler Jensen
T. Jensen
Palmyra
7
Oscar Gonzalez
O. Gonzalez
Nebraska City
W
F 2-0 0:31
85-93
2
Jacob Cover
J. Cover
3
Andrew Robeson
A. Robeson
Freeman
F 2-0 0:45
85-93
W
6
Wyatt Miserez
W. Miserez
West Point/Beemer
5
Graison Bullers
G. Bullers
Platteview
F 2-0 0:46
85-93
W
4
Vincent Vandenberg
V. Vandenberg
East Butler
Event Info
Malcolm JH Tournament on Mar 1, 2022 in Malcolm, NE.