Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jun 24-Jul 7, 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Southeast Border Wars
Southeast Border Wars
Results
Results
6-under OPEN
6-under OPEN
6-under ROOKIE
8-under OPEN
8-under ROOKIE
8-under GIRLS
10-under OPEN
10-under ROOKIE
10-under GIRLS
12-under OPEN
12-under ROOKIE
12-under GIRLS
15-under OPEN
15-under ROOKIE
High School OPEN
Round
Round 5 (5 Man)
Round 3 (4 Man)
Round 3 (3 Man)
Round 4 (5 Man)
Round 3 (5 Man)
Round 2 (Best of 3)
Round 2 (3 Man)
Round 2 (4 Man)
Round 2 (5 Man)
Round 1 (Best of 3)
Round 1 (3 Man)
Round 1 (4 Man)
Round 1 (5 Man)
Team Name
BeastWorks Wrestling Club
Gaston Grizzlies
Mafia Wrestling Crew
Pinning pythons
Sly Fox
Team Tiger Youth Wrestling
Weight Class
40/43
46
55/58
120
Round 5 (5 Man)
1
Jamie Cook
J. Cook
Team Tiger Youth Wrestling
F 2-0 0:16
40/43
W
2
Chase Hood
C. Hood
Mafia Wrestling Crew
3
Evan Ramsey
E. Ramsey
Mafia Wrestling Crew
F 14-1 1:57
40/43
W
4
Ayva Nuanez
A. Nuanez
BeastWorks Wrestling Club
Round 3 (4 Man)
1
Kayven Sims
K. Sims
Mafia Wrestling Crew
W
F 2-0 0:31
46
2
Riddik VanBeek
R. VanBeek
3
Oscar Ormond
O. Ormond
Pinning pythons
W
DEC 7-0
46
4
Blaze Murray
B. Murray
Round 3 (3 Man)
1
Zakkary Kulas
Z. Kulas
Sly Fox
W
TF 16-1 2:28
55/58
2
Lachlan Smith
L. Smith
Round 4 (5 Man)
1
Jamie Cook
J. Cook
Team Tiger Youth Wrestling
DEC 14-13
40/43
W
3
Evan Ramsey
E. Ramsey
Mafia Wrestling Crew
2
Chase Hood
C. Hood
Mafia Wrestling Crew
W
F 2-0 0:19
40/43
5
Flynn Butler
F. Butler
Mafia Wrestling Crew
Round 3 (5 Man)
1
Jamie Cook
J. Cook
Team Tiger Youth Wrestling
F 5-0 0:31
40/43
W
4
Ayva Nuanez
A. Nuanez
BeastWorks Wrestling Club
3
Evan Ramsey
E. Ramsey
Mafia Wrestling Crew
W
DEC 13-9
40/43
5
Flynn Butler
F. Butler
Mafia Wrestling Crew
Round 2 (Best of 3)
2
Miguel Rosario V
M. V
Pinning pythons
W
F 2-0 0:31
120
1
Caleb Richbourg
C. Richbourg
Gaston Grizzlies
Round 2 (3 Man)
1
Zakkary Kulas
Z. Kulas
Sly Fox
W
F 2-1 0:28
55/58
3
Corbin Pittman
C. Pittman
Gaston Grizzlies
Round 2 (4 Man)
1
Kayven Sims
K. Sims
Mafia Wrestling Crew
W
DEC 8-5
46
3
Oscar Ormond
O. Ormond
Pinning pythons
2
Riddik VanBeek
R. VanBeek
W
DEC 7-0
46
4
Blaze Murray
B. Murray
Round 2 (5 Man)
1
Jamie Cook
J. Cook
Team Tiger Youth Wrestling
W
TF 22-6 2:34
40/43
5
Flynn Butler
F. Butler
Mafia Wrestling Crew
2
Chase Hood
C. Hood
Mafia Wrestling Crew
DEC 13-9
40/43
W
4
Ayva Nuanez
A. Nuanez
BeastWorks Wrestling Club
Round 1 (Best of 3)
1
Caleb Richbourg
C. Richbourg
Gaston Grizzlies
F 2-0 0:26
120
W
2
Miguel Rosario V
M. V
Pinning pythons
Event Info
Southeast Border Wars on Dec 12, 2020 in Myrtle Beach , SC.