Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Hard Rock Rams Rookie
Hard Rock Rams Rookie
Results
Results
6-under
6-under
8-under
10-under
12-under
Round
Round 5 (5 Man)
Round 3 (4 Man)
Round 3 (3 Man)
Round 4 (5 Man)
Round 3 (5 Man)
Round 2 (4 Man)
Round 2 (Best of 3)
Round 2 (3 Man)
Round 2 (5 Man)
Round 1 (Best of 3)
Round 1 (3 Man)
Round 1 (4 Man)
Round 1 (5 Man)
Team Name
Dragons Youth Wrestling
Easley Area Wrestling Club
Hard Rock Rams
Mafia Wrestling Crew
River Town Wrestling
Summerville Takedown
Swamp Rabbit Wrestling Club
Team Tiger
Tomahawk Youth Wrestling
Upstate Mat Assassins
Weight Class
37
40
43
46
49
52
55
58
64/67
Round 5 (5 Man)
1
Cruz Harris
C. Harris
Hard Rock Rams
F 2-0 0:31
43
W
2
Wyatt Thompson
W. Thompson
Dragons Youth Wrestling
3
Hendrix Bevis
H. Bevis
Easley Area Wrestling Club
F 5-0 0:20
43
W
4
David Stancil
D. Stancil
Easley Area Wrestling Club
1
Bentley Deal
B. Deal
Hard Rock Rams
F 17-9 2:41
49
W
2
Connor Moore
C. Moore
Hard Rock Rams
3
Bryant Rogers
B. Rogers
Hard Rock Rams
W
F 2-0 0:17
49
4
Bryce Ott
B. Ott
Round 3 (4 Man)
1
Tripp Owens
T. Owens
Easley Area Wrestling Club
W
DEC 8-1
64/67
2
Drennan Cable
D. Cable
Tomahawk Youth Wrestling
3
Jace Koubek
J. Koubek
Hard Rock Rams
F 2-0 0:22
64/67
W
4
Blake Spain
B. Spain
Hard Rock Rams
Round 3 (3 Man)
1
Michael Pruitt
M. Pruitt
Hard Rock Rams
F 2-2 0:33
46
W
2
Bryce Ott
B. Ott
Round 4 (5 Man)
1
Cruz Harris
C. Harris
Hard Rock Rams
F 5-0 0:43
43
W
3
Hendrix Bevis
H. Bevis
Easley Area Wrestling Club
2
Wyatt Thompson
W. Thompson
Dragons Youth Wrestling
FOR 0-0
43
W
5
Gibson Ponder
G. Ponder
Summerville Takedown
1
Bentley Deal
B. Deal
Hard Rock Rams
F 2-0 0:56
49
W
3
Bryant Rogers
B. Rogers
Hard Rock Rams
2
Connor Moore
C. Moore
Hard Rock Rams
W
F 15-1 2:20
49
5
Spencer Finley
S. Finley
Upstate Mat Assassins
Round 3 (5 Man)
1
Cruz Harris
C. Harris
Hard Rock Rams
F 2-0 0:18
43
W
4
David Stancil
D. Stancil
Easley Area Wrestling Club
3
Hendrix Bevis
H. Bevis
Easley Area Wrestling Club
F 2-0 0:11
43
W
5
Gibson Ponder
G. Ponder
Summerville Takedown
1
Bentley Deal
B. Deal
Hard Rock Rams
F 13-0 2:43
49
W
4
Bryce Ott
B. Ott
3
Bryant Rogers
B. Rogers
Hard Rock Rams
W
F 5-0 0:33
49
5
Spencer Finley
S. Finley
Upstate Mat Assassins
Round 2 (4 Man)
1
Tripp Owens
T. Owens
Easley Area Wrestling Club
W
F 0-0 0:13
64/67
3
Jace Koubek
J. Koubek
Hard Rock Rams
2
Drennan Cable
D. Cable
Tomahawk Youth Wrestling
DEC 9-7 SV
SV
64/67
W
4
Blake Spain
B. Spain
Hard Rock Rams
Round 2 (Best of 3)
View All
2
Preston Ridgeway
P. Ridgeway
Mafia Wrestling Crew
W
F 7-0 1:32
37
1
Jaxson Hawkins
J. Hawkins
Swamp Rabbit Wrestling Club
2
Zayne Totherow
Z. Totherow
Hard Rock Rams
F 12-0 1:19
40
W
1
Letti Brooks
L. Brooks
Team Tiger
2
Mackson Toole
M. Toole
Tomahawk Youth Wrestling
F 2-0 0:21
52
W
1
Micah Anthony
M. Anthony
Easley Area Wrestling Club
2
Rj Whorton
R. Whorton
F 2-0 0:29
55
W
1
Shane Brooks Madison
S. Madison
Upstate Mat Assassins
2
Shane Brooks Madison
S. Madison
Upstate Mat Assassins
F 5-0 0:22
58
W
1
Hayes Thomas
H. Thomas
Hard Rock Rams
Round 2 (3 Man)
1
Michael Pruitt
M. Pruitt
Hard Rock Rams
F 2-0 0:15
46
W
3
Liam Hufnagel
L. Hufnagel
River Town Wrestling
Round 2 (5 Man)
1
Cruz Harris
C. Harris
Hard Rock Rams
F 2-0 0:23
43
W
5
Gibson Ponder
G. Ponder
Summerville Takedown
2
Wyatt Thompson
W. Thompson
Dragons Youth Wrestling
FOR 0-0
43
W
4
David Stancil
D. Stancil
Easley Area Wrestling Club
1
Bentley Deal
B. Deal
Hard Rock Rams
W
TF 16-1 2:08
49
5
Spencer Finley
S. Finley
Upstate Mat Assassins
2
Connor Moore
C. Moore
Hard Rock Rams
MD 9-1
49
W
4
Bryce Ott
B. Ott
Round 1 (Best of 3)
View All
1
Jaxson Hawkins
J. Hawkins
Swamp Rabbit Wrestling Club
F 2-0 0:22
37
W
2
Preston Ridgeway
P. Ridgeway
Mafia Wrestling Crew
1
Letti Brooks
L. Brooks
Team Tiger
W
F 2-0 0:20
40
2
Zayne Totherow
Z. Totherow
Hard Rock Rams
1
Micah Anthony
M. Anthony
Easley Area Wrestling Club
W
F 2-0 0:20
52
2
Mackson Toole
M. Toole
Tomahawk Youth Wrestling
1
Shane Brooks Madison
S. Madison
Upstate Mat Assassins
W
F 11-2 1:00
55
2
Rj Whorton
R. Whorton
1
Hayes Thomas
H. Thomas
Hard Rock Rams
W
F 2-0 0:44
58
2
Shane Brooks Madison
S. Madison
Upstate Mat Assassins
Event Info
Hard Rock Rams Rookie on Dec 23, 2018 in Simpsonville, SC.