Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Weber Northern Regional
Weber Northern Regional
Results
Results
PreK-K
PreK-K
1st & 2nd grade
1st & 2nd Grade Beginner
3rd & 4th grade
3rd & 4th grade Beginner
5th & 6th grade
5th & 6th Beginner
7th, 8th, & 9th
7th, 8th &9th Beginner
Round
Round 5
Round 4
Round 3
Round 2
Round 1
Team Name
Berean Wrestling
Bobcat wrestling club
Bonneville Wrestling
Box Elder Stingers
Crusher Wrestling Club
Evanston Elite
Fremont
Layton
Logan
Morgan Wrestling Club
Ogden City Quest
Rawlins Wrestling Club
Roy Wrestling
SYRACUSE
TECH Wrestling
Top of Utah Wrestling Club
TrueGrit WC
Warrior Wrestling Club
Weight Class
26-31
33-34
34-36
35-37
37-38
37-39
38-39
39-40
40-40
40-41
41-41
41-42
41-43
42-43
43-43
44-45
45-46
45-47
46-48
47-48
49-49
50-50
52-53
53-55
55-57
59-62
67-73
Round 5
1
Tytan Sumko
T. Sumko
Warrior Wrestling Club
W
F 0-0
52-53
2
Kormyck Roundy
K. Roundy
Logan
3
Kasen Johnson
K. Johnson
Fremont
DEC 14-13
52-53
W
4
Garett Ray
G. Ray
SYRACUSE
Round 4
1
Tytan Sumko
T. Sumko
Warrior Wrestling Club
W
F 0-0
52-53
3
Kasen Johnson
K. Johnson
Fremont
2
Kormyck Roundy
K. Roundy
Logan
W
F 0-0
52-53
5
Mason Redd
M. Redd
Logan
Round 3
View All
1
Claysin Anderson
C. Anderson
Fremont
DEC 7-3
26-31
W
2
Easton Carlson
E. Carlson
SYRACUSE
1
Krew Venz
K. Venz
Morgan Wrestling Club
W
TF 15-0
33-34
2
Talon Carter
T. Carter
Morgan Wrestling Club
3
Crosby Allen
C. Allen
SYRACUSE
W
DEC 5-4
33-34
4
Ivan Starr
I. Starr
Berean Wrestling
1
Brogan Stark
B. Stark
Box Elder Stingers
W
MD 12-1
34-36
2
Brolin Woolsey
B. Woolsey
Morgan Wrestling Club
3
Isaac Perkins
I. Perkins
SYRACUSE
F 0-0
34-36
W
4
Elden Nelson
E. Nelson
Top of Utah Wrestling Club
Round 2
View All
1
Claysin Anderson
C. Anderson
Fremont
W
MD 17-6
26-31
3
Kayde Wardell
K. Wardell
Morgan Wrestling Club
1
Krew Venz
K. Venz
Morgan Wrestling Club
W
F 0-0
33-34
3
Crosby Allen
C. Allen
SYRACUSE
2
Talon Carter
T. Carter
Morgan Wrestling Club
W
DEC 9-5
33-34
4
Ivan Starr
I. Starr
Berean Wrestling
1
Brogan Stark
B. Stark
Box Elder Stingers
W
F 0-0
34-36
3
Isaac Perkins
I. Perkins
SYRACUSE
2
Brolin Woolsey
B. Woolsey
Morgan Wrestling Club
MD 10-2
34-36
W
4
Elden Nelson
E. Nelson
Top of Utah Wrestling Club
Round 1
View All
2
Easton Carlson
E. Carlson
SYRACUSE
W
DEC 0-0
26-31
3
Kayde Wardell
K. Wardell
Morgan Wrestling Club
1
Krew Venz
K. Venz
Morgan Wrestling Club
MD 16-8
33-34
W
4
Ivan Starr
I. Starr
Berean Wrestling
2
Talon Carter
T. Carter
Morgan Wrestling Club
W
DEC 11-9
33-34
3
Crosby Allen
C. Allen
SYRACUSE
1
Brogan Stark
B. Stark
Box Elder Stingers
F 0-0
34-36
W
4
Elden Nelson
E. Nelson
Top of Utah Wrestling Club
2
Brolin Woolsey
B. Woolsey
Morgan Wrestling Club
F 0-0
34-36
W
3
Isaac Perkins
I. Perkins
SYRACUSE
Event Info
Weber Northern Regional on Nov 20, 2015 through Nov 21, 2015 in Pleasant View, UT.