Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Today · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Today · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Today · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Tomorrow · 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Tomorrow · 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Mukwonago Grizzly Open
Mukwonago Grizzly Open
Results
Info
Results
Grp 1 2008-09
Grp 1 2008-09
Grp 2 2006-07
Grp 3 2004-05
Grp 4 2002-03
Grp 5 2000-01
Mini Grizz
Round
Placement Matches (8 Man)
Round 3 (3 Man)
2nd Wrestleback (8 Man)
Round 2 (3 Man)
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
Round 1 (3 Man)
Quarterfinals (8 Man)
Team Name
Appleton North/FVE
Badger Wrestling Club
Deforest Gold Medal Wrestling
Delavan-Darien WC
Evansville Demons
Higherlevel Wrestling
JC Performance Wrestling
KWA Bulldogs
Mukwonago Wrestling Club
Muskego Wrestling Club
Oak Creek Attack
Racine Area Wrestling
South Shore Wrestling Club
Sussex Sabercats WC
Waterford Wrestling
Waukesha Wrestling Club
West Allis Wrestling Club
West Bend Wildcats
Xtreme
Weight Class
39-45
42-47
47-51
52-54
56-61
62-67
Placement Matches (8 Man)
View All
1
Reece Moore
R. Moore
Sussex Sabercats WC
W
DEC 9-4
39-45
7
Braedyn McKean
B. McKean
Delavan-Darien WC
6
Broderick Mathers
B. Mathers
Waukesha Wrestling Club
W
DEC 7-1
39-45
3
Cooper Herzig
C. Herzig
Muskego Wrestling Club
8
Dexter Ahrens
D. Ahrens
West Bend Wildcats
W
TF 15-0 2:08
39-45
4
Colin Ketterhagen
C. Ketterhagen
Delavan-Darien WC
8
Joel Zelinski
J. Zelinski
Muskego Wrestling Club
F 9-0 1:26
42-47
W
1
Gabriel Nudi
G. Nudi
Higherlevel Wrestling
5
Max Gonzalez
M. Gonzalez
W
DEC 2-0
42-47
2
William Du Chemin
W. Chemin
Round 3 (3 Man)
1
Ethan Callahan
E. Callahan
Badger Wrestling Club
W
DEC 13-8
56-61
2
Wendell Brausch
W. Brausch
Mukwonago Wrestling Club
1
Owen Voeck
O. Voeck
Deforest Gold Medal Wrestling
W
F 6-0 2:52
62-67
2
Gavyn Kasten
G. Kasten
Waukesha Wrestling Club
2nd Wrestleback (8 Man)
View All
4
Colin Ketterhagen
C. Ketterhagen
Delavan-Darien WC
F 2-0 0:16
39-45
W
3
Cooper Herzig
C. Herzig
Muskego Wrestling Club
8
Dexter Ahrens
D. Ahrens
West Bend Wildcats
F 4-2 1:43
39-45
W
6
Broderick Mathers
B. Mathers
Waukesha Wrestling Club
1
Gabriel Nudi
G. Nudi
Higherlevel Wrestling
DEC 8-6 SV
SV
42-47
W
7
Tyr Colque
T. Colque
Waukesha Wrestling Club
4
Jack Mulnix
J. Mulnix
Racine Area Wrestling
MD 13-2
42-47
W
3
Tristan North
T. North
West Allis Wrestling Club
8
Joel Zelinski
J. Zelinski
Muskego Wrestling Club
F 7-0 1:41
42-47
W
6
Jackson Esser
J. Esser
Appleton North/FVE
Round 2 (3 Man)
1
Ethan Callahan
E. Callahan
Badger Wrestling Club
W
F 2-0 0:25
56-61
3
MacKenzie Daub
M. Daub
South Shore Wrestling Club
1
Owen Voeck
O. Voeck
Deforest Gold Medal Wrestling
MD 12-3
62-67
W
3
Mitchell Klotz
M. Klotz
Waukesha Wrestling Club
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
View All
1
Reece Moore
R. Moore
Sussex Sabercats WC
W
F 2-0 0:12
39-45
4
Colin Ketterhagen
C. Ketterhagen
Delavan-Darien WC
3
Cooper Herzig
C. Herzig
Muskego Wrestling Club
W
F 2-0 0:21
39-45
2
Kasey Brierly
K. Brierly
Waterford Wrestling
6
Broderick Mathers
B. Mathers
Waukesha Wrestling Club
F 2-0 0:28
39-45
W
7
Braedyn McKean
B. McKean
Delavan-Darien WC
1
Gabriel Nudi
G. Nudi
Higherlevel Wrestling
DEC 8-3
42-47
W
5
Max Gonzalez
M. Gonzalez
6
Jackson Esser
J. Esser
Appleton North/FVE
F 2-2 2:30
42-47
W
2
William Du Chemin
W. Chemin
Round 1 (3 Man)
2
Wendell Brausch
W. Brausch
Mukwonago Wrestling Club
W
F 2-0 0:40
56-61
3
MacKenzie Daub
M. Daub
South Shore Wrestling Club
2
Gavyn Kasten
G. Kasten
Waukesha Wrestling Club
F 2-0 0:45
62-67
W
3
Mitchell Klotz
M. Klotz
Waukesha Wrestling Club
Quarterfinals (8 Man)
View All
1
Reece Moore
R. Moore
Sussex Sabercats WC
W
F 6-3 2:51
39-45
8
Dexter Ahrens
D. Ahrens
West Bend Wildcats
7
Braedyn McKean
B. McKean
Delavan-Darien WC
W
MD 13-4
39-45
2
Kasey Brierly
K. Brierly
Waterford Wrestling
3
Cooper Herzig
C. Herzig
Muskego Wrestling Club
MD 10-2
39-45
W
6
Broderick Mathers
B. Mathers
Waukesha Wrestling Club
1
Gabriel Nudi
G. Nudi
Higherlevel Wrestling
W
F 13-0 2:37
42-47
8
Joel Zelinski
J. Zelinski
Muskego Wrestling Club
7
Tyr Colque
T. Colque
Waukesha Wrestling Club
MD 10-0
42-47
W
2
William Du Chemin
W. Chemin
Event Info
Mukwonago Grizzly Open on Feb 15, 2015 in MUKWONAGO, WI.