Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 2:30 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
All American Slam
All American Slam
Results
Results
FK-6 and Under
FK-6 and Under
FK 6-8 and Under
FK-8 and Under
FK-10 and Under
FK-12 and Under
FK-14 and Under
Round
1st & 3rd (16 Man)
Round 5 of 6 man
Placement Matches (8 Man)
4th Wrestleback (16 Man)
Round 4 of 6 man
2nd Wrestleback (8 Man)
Semis & 3rd WB (16 Man)
Round 3 of 6 man
Round 2 of 2 Man
2nd Wrestleback (16 Man)
Semis & 1st WB (8 Man)
Round 2 of 6man
Quarters & 1st WB (16 Man)
Round 1 of 2 man
Quarterfinals (8 Man)
Round 1 of 6 man
Round 1 (16 Man)
Team Name
Alexander Wrestling Club
Blessed Trinity Wrestling Club
Bremen Takedown Club
Buccaneer Wrestling Club
Dragons Wrestling Club
Harrison Top Dog Wrestling Club
North Paulding Takedown Club
Patriot Takedown Club
Pirates Youth Wrestling
Rockmart Takedown Club
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
Unattached
Weight Class
40
45
50
55
60
1st & 3rd (16 Man)
9
Ethan Harrington
E. Harrington
North Paulding Takedown Club
W
F 0-0 0:11
50
14
Benjamin Southern
B. Southern
13
Logan Garrett
L. Garrett
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
W
DEC 6-4
50
12
Rashod Varner
R. Varner
1
Quinn Smith
Q. Smith
Blessed Trinity Wrestling Club
W
DEC 7-6
55
10
Carson Baker
C. Baker
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
6
Caden Blake
C. Blake
Patriot Takedown Club
MD 16-5
55
W
14
Landon Dougherty
L. Dougherty
Buccaneer Wrestling Club
Round 5 of 6 man
1
Sutton White
S. White
Alexander Wrestling Club
W
MD 11-0
40
2
Landon Woody
L. Woody
Bremen Takedown Club
3
Colton Blacquiere
C. Blacquiere
W
F 0-0 0:42
40
4
Jadon Cali
J. Cali
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
5
Jeremiah Monk
J. Monk
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
FOR 0-0
40
W
6
Jackson Burkhardt
J. Burkhardt
North Paulding Takedown Club
Placement Matches (8 Man)
4
Spencer Baker
S. Baker
Dragons Wrestling Club
W
MD 13-3
45
1
John Badami
J. Badami
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
5
David Payton
D. Payton
Unattached
W
F 0-0 0:36
45
2
Mason Steve
M. Steve
4th Wrestleback (16 Man)
13
Logan Garrett
L. Garrett
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
W
TF 15-0
50
5
Spencer Baker
S. Baker
Dragons Wrestling Club
12
Rashod Varner
R. Varner
W
DEC 7-6
50
10
Jackson Lewachowicz
J. Lewachowicz
13
Logan Garrett
L. Garrett
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
DEC 9-8
55
W
6
Caden Blake
C. Blake
Patriot Takedown Club
9
Brantley Cordle
B. Cordle
Dragons Wrestling Club
F 0-0 0:16
55
W
14
Landon Dougherty
L. Dougherty
Buccaneer Wrestling Club
Round 4 of 6 man
1
Sutton White
S. White
Alexander Wrestling Club
W
DEC 6-2
40
3
Colton Blacquiere
C. Blacquiere
2
Landon Woody
L. Woody
Bremen Takedown Club
W
MD 8-0
40
5
Jeremiah Monk
J. Monk
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
4
Jadon Cali
J. Cali
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
W
F 0-0 0:28
40
6
Jackson Burkhardt
J. Burkhardt
North Paulding Takedown Club
2nd Wrestleback (8 Man)
1
John Badami
J. Badami
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
W
MD 12-1
45
6
Garrett Kress
G. Kress
Patriot Takedown Club
4
Spencer Baker
S. Baker
Dragons Wrestling Club
W
F 0-0 0:45
45
3
Chase Davis
C. Davis
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
Semis & 3rd WB (16 Man)
View All
12
Rashod Varner
R. Varner
W
MD 10-0
50
2
Elijah Ellison
E. Ellison
Bremen Takedown Club
15
Cash Marinelli
C. Marinelli
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
DEC 12-9
50
W
5
Spencer Baker
S. Baker
Dragons Wrestling Club
9
Ethan Harrington
E. Harrington
North Paulding Takedown Club
W
DEC 6-2
50
13
Logan Garrett
L. Garrett
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
14
Benjamin Southern
B. Southern
W
DEC 0-0
50
10
Jackson Lewachowicz
J. Lewachowicz
1
Quinn Smith
Q. Smith
Blessed Trinity Wrestling Club
W
F 0-0 1:00
55
13
Logan Garrett
L. Garrett
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
Round 3 of 6 man
1
Sutton White
S. White
Alexander Wrestling Club
W
F 0-0 1:00
40
4
Jadon Cali
J. Cali
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
2
Landon Woody
L. Woody
Bremen Takedown Club
W
TF 15-0
40
6
Jackson Burkhardt
J. Burkhardt
North Paulding Takedown Club
3
Colton Blacquiere
C. Blacquiere
W
FOR 0-0
40
5
Jeremiah Monk
J. Monk
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
Round 2 of 2 Man
2
William Gravitt
W. Gravitt
MD 8-0
60
W
1
Jake Barszcz
J. Barszcz
Harrison Top Dog Wrestling Club
2nd Wrestleback (16 Man)
View All
2
Elijah Ellison
E. Ellison
Bremen Takedown Club
W
F 0-0 1:00
50
16
Hayden Howe
H. Howe
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
3
William Crabtree
W. Crabtree
Dragons Wrestling Club
F 0-0 1:00
50
W
12
Rashod Varner
R. Varner
11
Major Chambers
M. Chambers
Rockmart Takedown Club
F 0-0 1:00
50
W
5
Spencer Baker
S. Baker
Dragons Wrestling Club
15
Cash Marinelli
C. Marinelli
South Paulding Junior Spartans Wrestling Club
W
F 0-0 1:00
50
8
Garrett Kress
G. Kress
Patriot Takedown Club
6
Caden Blake
C. Blake
Patriot Takedown Club
W
F 0-0 1:00
55
12
Aiden Singleton
A. Singleton
Bremen Takedown Club
Event Info
All American Slam on Feb 7, 2015 in Dallas, GA.