Jul 3
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Jet Wrestling Club Folkstyle Beginners
Jet Wrestling Club Folkstyle Beginners
Results
Results
Pee Wee 6U
Pee Wee 6U
Bantam 8U
Intermediate 10U
Novice 12U
Schoolboy 14U
Round
Round 3 (3 Man)
Round 3 (4 Man)
Round 2 (3 Man)
Round 2 (4 Man)
Round 1 (3 Man)
Round 1 (4 Man)
Team Name
Adams Central
Blackford County Wrestlling
Decatur Wrestling Club
Eastbrook Wrestling Club
Parkway
Plainfield Wrestling Club
South Adams Gold Wrestling Clu
Steuben County Wrestling Club
Weight Class
38-43
44-48
50-53
Round 3 (3 Man)
1
Davyn Hippensteel
D. Hippensteel
Decatur Wrestling Club
W
F 2-0 0:26
44-48
2
Logan Hoffman
L. Hoffman
Plainfield Wrestling Club
Round 3 (4 Man)
1
Matthew Cerros jr
M. jr
F 10-4 1:41
38-43
W
2
Remington Wilson
R. Wilson
3
Calvin Salisbury
C. Salisbury
Parkway
W
DEC 16-14 SV
SV
38-43
4
Aidan Tomano
A. Tomano
South Adams Gold Wrestling Clu
1
Jace Fox
J. Fox
Blackford County Wrestlling
W
F 10-1 1:27
50-53
2
Chadden McClain
C. McClain
Steuben County Wrestling Club
3
Asher Sparks
A. Sparks
Eastbrook Wrestling Club
DEC 14-11
50-53
W
4
Colton Thieme
C. Thieme
Adams Central
Round 2 (3 Man)
1
Davyn Hippensteel
D. Hippensteel
Decatur Wrestling Club
W
F 4-0 1:22
44-48
3
Landon Suman
L. Suman
Parkway
Round 2 (4 Man)
1
Matthew Cerros jr
M. jr
W
F 2-0 0:26
38-43
3
Calvin Salisbury
C. Salisbury
Parkway
2
Remington Wilson
R. Wilson
W
F 2-0 0:27
38-43
4
Aidan Tomano
A. Tomano
South Adams Gold Wrestling Clu
1
Jace Fox
J. Fox
Blackford County Wrestlling
W
DEC 15-14
50-53
3
Asher Sparks
A. Sparks
Eastbrook Wrestling Club
2
Chadden McClain
C. McClain
Steuben County Wrestling Club
DEC 8-2
50-53
W
4
Colton Thieme
C. Thieme
Adams Central
Round 1 (3 Man)
2
Logan Hoffman
L. Hoffman
Plainfield Wrestling Club
W
F 6-1 0:38
44-48
3
Landon Suman
L. Suman
Parkway
Round 1 (4 Man)
1
Matthew Cerros jr
M. jr
W
F 14-2 1:55
38-43
4
Aidan Tomano
A. Tomano
South Adams Gold Wrestling Clu
2
Remington Wilson
R. Wilson
W
F 2-0 0:27
38-43
3
Calvin Salisbury
C. Salisbury
Parkway
1
Jace Fox
J. Fox
Blackford County Wrestlling
F 8-6 2:25
50-53
W
4
Colton Thieme
C. Thieme
Adams Central
2
Chadden McClain
C. McClain
Steuben County Wrestling Club
TF 21-5 2:56
50-53
W
3
Asher Sparks
A. Sparks
Eastbrook Wrestling Club
Event Info
Jet Wrestling Club Folkstyle Beginners on Feb 23, 2019 in Monroe, IN.