Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 2:30 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Oconee Beginners Winter Bash
Oconee Beginners Winter Bash
Results
Results
FK-6 and Under
FK-6 and Under
FK-8 and Under
FK-10 and Under
FK-12 and Under
FK-14 and Under
Round
Round 10 Conso Semis
Round 8 Semi`s
Round 6 (3rd WB 32, 1st WB 16)
Round 4 Qtr Finals
Round 3 (1st WB 32 Man)
Round 2 (rd of 16) 1st 6man
Team Name
Athens Area Wrestling Club
Athens Christian Club
Banks County Wrestling Club
Buford Youth Wrestling
Collins Hill Youth Wrestling Club
Jackson County Youth Wrestling Club
Jefferson Wrestling Club
Mill Creek Jr Hawks Wrestling Club
Oconee Youth Wrestling
Social Circle USA Takedown
Weight Class
35-40
45-45 A
45-45 B
50-55
65-70
Round 10 Conso Semis
3
Maddox Rice
M. Rice
Banks County Wrestling Club
TF 10-0
45-45 A
W
4
Cohen Hargrove
C. Hargrove
Social Circle USA Takedown
5
Kaleb Roberts
K. Roberts
Jackson County Youth Wrestling Club
W
FOR 0-0
45-45 A
6
Brody Buckley
B. Buckley
Jackson County Youth Wrestling Club
1
Jayden Escalante
J. Escalante
Collins Hill Youth Wrestling Club
F 6-3
45-45 B
W
2
Kamryn Boss
K. Boss
Mill Creek Jr Hawks Wrestling Club
5
Jackson Saucier
J. Saucier
Jackson County Youth Wrestling Club
F 5-1
45-45 B
W
6
Casey Jennings
C. Jennings
Jackson County Youth Wrestling Club
Round 8 Semi`s
View All
1
Chase Ekard
C. Ekard
Jefferson Wrestling Club
W
TF 13-2
45-45 A
3
Maddox Rice
M. Rice
Banks County Wrestling Club
4
Cohen Hargrove
C. Hargrove
Social Circle USA Takedown
W
FOR 0-0
45-45 A
6
Brody Buckley
B. Buckley
Jackson County Youth Wrestling Club
2
Kamryn Boss
K. Boss
Mill Creek Jr Hawks Wrestling Club
W
F 4-0
45-45 B
5
Jackson Saucier
J. Saucier
Jackson County Youth Wrestling Club
4
Wyatt Patisaul
W. Patisaul
W
TF 11-0
45-45 B
6
Casey Jennings
C. Jennings
Jackson County Youth Wrestling Club
1
Jeffery Cone
J. Cone
Jefferson Wrestling Club
FOR 0-0
50-55
3
Elijah Lewis
E. Lewis
Buford Youth Wrestling
Round 6 (3rd WB 32 1st WB 16)
View All
1
Chase Ekard
C. Ekard
Jefferson Wrestling Club
DEC 8-0
45-45 A
W
4
Cohen Hargrove
C. Hargrove
Social Circle USA Takedown
3
Maddox Rice
M. Rice
Banks County Wrestling Club
W
TF 18-8
45-45 A
5
Kaleb Roberts
K. Roberts
Jackson County Youth Wrestling Club
1
Jayden Escalante
J. Escalante
Collins Hill Youth Wrestling Club
W
DEC 11-2
45-45 B
4
Wyatt Patisaul
W. Patisaul
2
Kamryn Boss
K. Boss
Mill Creek Jr Hawks Wrestling Club
W
F 7-0
45-45 B
6
Casey Jennings
C. Jennings
Jackson County Youth Wrestling Club
1
Jeffery Cone
J. Cone
Jefferson Wrestling Club
FOR 0-0
50-55
W
4
Brody Wooten
B. Wooten
Jackson County Youth Wrestling Club
Round 4 Qtr Finals
View All
1
Gable Hargrove
G. Hargrove
Social Circle USA Takedown
W
F 0-0 0:49
35-40
2
Jacob Scott
J. Scott
Athens Christian Club
1
Chase Ekard
C. Ekard
Jefferson Wrestling Club
W
DEC 0-0
45-45 A
5
Kaleb Roberts
K. Roberts
Jackson County Youth Wrestling Club
3
Maddox Rice
M. Rice
Banks County Wrestling Club
W
F 0-0
45-45 A
6
Brody Buckley
B. Buckley
Jackson County Youth Wrestling Club
1
Jayden Escalante
J. Escalante
Collins Hill Youth Wrestling Club
DEC 13-12
45-45 B
W
5
Jackson Saucier
J. Saucier
Jackson County Youth Wrestling Club
2
Kamryn Boss
K. Boss
Mill Creek Jr Hawks Wrestling Club
W
F 11-1
45-45 B
4
Wyatt Patisaul
W. Patisaul
Round 3 (1st WB 32 Man)
1
Wesley King
W. King
Jackson County Youth Wrestling Club
F 0-0
65-70
W
4
Austin Matthews
A. Matthews
Athens Christian Club
Round 2 (rd of 16) 1st 6man
View All
1
Chase Ekard
C. Ekard
Jefferson Wrestling Club
W
F 0-0
45-45 A
6
Brody Buckley
B. Buckley
Jackson County Youth Wrestling Club
4
Cohen Hargrove
C. Hargrove
Social Circle USA Takedown
W
F 0-0
45-45 A
5
Kaleb Roberts
K. Roberts
Jackson County Youth Wrestling Club
1
Jayden Escalante
J. Escalante
Collins Hill Youth Wrestling Club
W
F 0-0
45-45 B
6
Casey Jennings
C. Jennings
Jackson County Youth Wrestling Club
4
Wyatt Patisaul
W. Patisaul
F 0-0
45-45 B
W
5
Jackson Saucier
J. Saucier
Jackson County Youth Wrestling Club
1
Jeffery Cone
J. Cone
Jefferson Wrestling Club
DEC 0-0
50-55
W
6
Blade Miller
B. Miller
Oconee Youth Wrestling
Event Info
Oconee Beginners Winter Bash on Jan 11, 2015 in Watkinsville, GA.