Today · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Sep 21, 4:00 PM UTC
Cosmic Clash
Sep 21, 11:00 PM UTC
2024 Missouri Border Brawl
Sep 23, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 23rd
Sep 26, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 26th
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
WSWA Tri Cities Folkstyle Challenge
WSWA Tri Cities Folkstyle Challenge
Results
Results
6U PeeWee
6U PeeWee
8U Bantam
10U Intermediate
12U Novice
Middle School
14U Schoolgirl
16U USA Cadet
Round
Round 3
Round 2
Round 2 (32) Round 1 All
Team Name
Bonners Ferry Wrestling Club
Colville USA WRESTLING
Moses Lake Wrestling Club
Othello Wrestling Club
Prosser Wrestling Academy
Spokane Wrestling
Team Takedown
Tri-Cities Powerhouse Wrestling Club
Unattached
Wapato Wrestling Club
Weight Class
33-35
36-38
41-46
46-56
Round 3
View All
1
Cason Ahmann
C. Ahmann
Moses Lake Wrestling Club
F 2-0 0:45
33-35
W
2
Samuel Romero
S. Romero
Unattached
1
Juan Ramon Cardenas
J. Cardenas
Unattached
F 2-0 0:17
36-38
W
2
Zachary Patterson
Z. Patterson
1
Ben Mendez
B. Mendez
Othello Wrestling Club
DEC 13-6
41-46
W
2
Keenan Orozco
K. Orozco
Tri-Cities Powerhouse Wrestling Club
3
Titan Rocket Worrell
T. Worrell
Prosser Wrestling Academy
F 4-0 0:32
41-46
W
4
Jace Henderson
J. Henderson
Colville USA WRESTLING
1
Payton Redfield
P. Redfield
Team Takedown
F 5-0 0:13
46-56
W
2
Dalton Regehr
D. Regehr
Bonners Ferry Wrestling Club
Round 2
View All
1
Cason Ahmann
C. Ahmann
Moses Lake Wrestling Club
DEC 6-4
33-35
W
3
Kolson Leslie
K. Leslie
Spokane Wrestling
1
Juan Ramon Cardenas
J. Cardenas
Unattached
W
DEC 8-2
36-38
3
Hudson Phillips
H. Phillips
Prosser Wrestling Academy
1
Ben Mendez
B. Mendez
Othello Wrestling Club
W
F 3-2 1:34
41-46
3
Titan Rocket Worrell
T. Worrell
Prosser Wrestling Academy
2
Keenan Orozco
K. Orozco
Tri-Cities Powerhouse Wrestling Club
F 2-0 0:21
41-46
W
4
Jace Henderson
J. Henderson
Colville USA WRESTLING
1
Payton Redfield
P. Redfield
Team Takedown
F 2-0 0:21
46-56
W
3
Adán (a-don) Hunt
A. Hunt
Moses Lake Wrestling Club
Round 2 (32) Round 1 All
View All
2
Samuel Romero
S. Romero
Unattached
MD 22-10
33-35
W
3
Kolson Leslie
K. Leslie
Spokane Wrestling
2
Zachary Patterson
Z. Patterson
W
F 9-0 0:59
36-38
3
Hudson Phillips
H. Phillips
Prosser Wrestling Academy
1
Ben Mendez
B. Mendez
Othello Wrestling Club
F 2-0 0:25
41-46
W
4
Jace Henderson
J. Henderson
Colville USA WRESTLING
2
Keenan Orozco
K. Orozco
Tri-Cities Powerhouse Wrestling Club
W
F 0-0 0:22
41-46
3
Titan Rocket Worrell
T. Worrell
Prosser Wrestling Academy
1
Payton Redfield
P. Redfield
Team Takedown
F 2-0 0:14
46-56
W
4
Abrionna Apodaca
A. Apodaca
Wapato Wrestling Club
Event Info
WSWA Tri Cities Folkstyle Challenge on Dec 2, 2018 in Kennewick, WA.