Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 2:30 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kaiyeleigh Robinson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Iron Knight
Iron Knights
Iron knights
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
Replay
F 3-2 3:33
S. Schmidt
Sumner Co Wrestling Club
23/24 TNAAU Ind. State Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
118
02/18
L
F 8-3 1:24
E. Anderson
Elite Wrestling Academy
23/24 TNAAU Region 4
Round 2 (3 Man)
118
02/18
L
F 2-0 0:21
I. Miller
Arlington Wrestling Club
23/24 TNAAU Region 4
Round 1 (3 Man)
118
02/03
W
F 2-0 0:22
K. Furnas
Iron Knights
23/24 TNAAU Heart Breaker Open
Round 3 (3 Man)
118
02/03
W
F 2-0 0:42
B. Barnett
Wildcats Wrestling
23/24 TNAAU Heart Breaker Open
Round 1 (3 Man)
118
12/09
W
F 2-0 0:30
K. Liles
Swamp Fox Wrestling
23/24 TNAAU Top 100 @ Rocky Top
Round 2 (Best of 3)
118
12/09
W
F 2-0 0:16
K. Liles
Swamp Fox Wrestling
23/24 TNAAU Top 100 @ Rocky Top
Round 1 (Best of 3)
118
12/03
L
TF 22-7 3:24
I. Sanchez
Williamson County Wrestling Cl
23/24 TNAAU Ice Breaker Development
Round 2 (Best of 3)
113-119
12/03
L
F 4-0 0:57
I. Sanchez
Williamson County Wrestling Cl
23/24 TNAAU Ice Breaker Development
Round 1 (Best of 3)
113-119
11/05
L
F 10-0 2:14
E. Klidzejs
Tiger Wrestling Club
23/24 TNAAU Iron Knights Turkey Takedown
Round 3 (4 Man)
118-128
11/05
W
F 2-0 0:52
S. Schmidt
Legion Academy of Wrestling
23/24 TNAAU Iron Knights Turkey Takedown
Round 2 (4 Man)
118-128
11/05
W
F 3-0 1:37
R. Bruce
Tiger Wrestling Club
23/24 TNAAU Iron Knights Turkey Takedown
Round 1 (4 Man)
118-128
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
F 5-0 1:03
I. Sanchez
Williamson Co Wrestling Club
22/23 TNAAU Region 4 Championship
Round 3 (3 Man)
112
02/18
W
F 10-5 4:42
I. Miller
Arlington Wrestling Club
22/23 TNAAU Region 4 Championship
Round 1 (3 Man)
112
02/04
L
F 11-7 2:23
H. Levin
Williamson County Wrestling Cl
22/23 TNAAU Heart Breaker Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
105
02/04
L
F 2-0 0:17
C. Woodard
Nolensville Wrestling Club
22/23 TNAAU Heart Breaker Open
Round 1 (16 Man)
105
01/14
L
F 2-0 0:24
K. Miller
Seymour youth wrestling club
22/23 TNAAU Top 100 @ Cleveland
Cons. Semis (8 Man)
112
01/14
W
FOR 0-0
B. Davis
Stampede Wrestling Club
22/23 TNAAU Top 100 @ Cleveland
Semis & WB (8 Man)
112
01/14
L
F 10-1 3:48
A. Wallace
Halls Wrestling
22/23 TNAAU Top 100 @ Cleveland
Quarterfinals (8 Man)
112
12/17
L
F 2-0 1:36
K. Barecky
Coffee County Youth Wrestling
22/23 TNAAU Rick Hearn Memorial Open
Round 2 (Best of 3)
112
12/17
L
F 4-1 1:54
K. Barecky
Coffee County Youth Wrestling
22/23 TNAAU Rick Hearn Memorial Open
Round 1 (Best of 3)
112
12/10
L
F 2-0 1:09
A. Wallace
Halls Wrestling
22/23 TNAAU Top 100 @ Rocky Top
Round 5 (5 Man)
112
12/10
L
F 2-0 0:17
K. Miller
Seymour Youth Wrestling Club
22/23 TNAAU Top 100 @ Rocky Top
Round 4 (5 Man)
112
12/10
L
F 2-0 0:45
O. McClain
Eagle Talon
22/23 TNAAU Top 100 @ Rocky Top
Round 3 (5 Man)
112
12/10
L
F 7-0 1:24
V. Byers
Stampede Wrestling club
22/23 TNAAU Top 100 @ Rocky Top
Round 2 (5 Man)
112
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024