Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Aug 1
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 9-11, 6:30 PM UTC
D-Day on Broadway
Aug 17, 6:00 PM UTC
UMCS/USAW Beach Nationals
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21, TBD
Utah Fall Classic
Sep 28-29, 2:00 PM UTC
Grappler Fall Classic
Sep 29, TBD
2024 FloWrestling WNO
Oct 5, TBD
Western States Preseason Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joseph Delmuro
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2016-2017
2015-2016
2012-2013
Team Name
GOMEZ WRESTLING ACADEMY
Gomez Wrestling Academy
Martinez Fox Valley Elite
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
W
DEC 9-7
J. Banks
Tinley Park Bulldogs Wrestling Club
Martinez Open
Round 3
O
02/12
W
MD 15-5
M. McAlpine
Team 1006 Wrestling
Martinez Open
Round 2
O
02/12
L
TF 17-0
L. White
---
Martinez Open
Round 1
O
01/08
W
F 5-0 1:20
J. Downing
North Shore Edge
2017 The Ultimate Contender
Round 3
K
01/08
W
MD 13-0
C. Silzer
Contender Wrestling
2017 The Ultimate Contender
Round 2
K
01/08
L
DEC 5-1
M. Mulvany
Young Guns
2017 The Ultimate Contender
Round 1
K
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
F 0-0 3:31
M. Anderson
Villa Park Young Warriors
IKWF West Chicago Sectional
Cons. Semis (16 Man)
108
03/05
L
TF 24-9
E. Chiaro
SCN Youth WC
IKWF West Chicago Sectional
Quarters (16 Man)
108
02/28
W
DEC 4-0
D. Sleet
Elmhurst Jr Dukes
IKWF West Chicago Regional-Oswego East
Round 4
108
02/28
W
F 0-0 4:10
J. Mitchell
Team No Ego WC
IKWF West Chicago Regional-Oswego East
Round 3
108
02/28
L
MD 10-1
M. Anderson
Villa Park Young Warriors
IKWF West Chicago Regional-Oswego East
Round 2
108
02/28
W
DEC 2-0
D. Sleet
Elmhurst Jr Dukes
IKWF West Chicago Regional-Oswego East
Round 1
108
01/10
L
F 0-0 1:04
D. Adamo
Celtic Elite
The Ultimate Contender
Round 3
106-115
01/10
W
DEC 4-2
J. Westerhoff
Minooka Indians Elite
The Ultimate Contender
Round 2
106-115
01/10
W
DEC 5-4
O. Rink
Little Tigers WC
The Ultimate Contender
Round 1
106-115
12/26
W
F 0-0 1:30
M. Rimmer
Maywood Bucs/Powerhouse
Headlock Holiday Bash-Int.-Nov.-Sen.
Round 3
104-108
12/26
L
DEC 2-1
B. Tosterud
Elk Grove Junior Grens
Headlock Holiday Bash-Int.-Nov.-Sen.
Round 2
104-108
12/26
W
DEC 2-0
F. Albanese
St. Tarcissus Wrestling Club
Headlock Holiday Bash-Int.-Nov.-Sen.
Round 1
104-108
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
L
MD 9-0
D. Hawkins
PEKIN BOYS & GIRLS CLUB
Illinois Midget Championships
Day 1 (afternoon) Round 4
66B
03/16
L
MD 8-0
B. Pfeifer
LINCOLN-WAY WC
Illinois Midget Championships
Day 1 (morning) Round 2
66B
03/16
W
F 0-0 2:49
K. Juarez
TIGER WC
Illinois Midget Championships
Day 1 (morning) Round 1
66B
02/24
L
DEC 4-1
N. Beltran
Maine Eagles
IKWF North Chicago Regional-Maine South
Round 6
70
02/24
W
F 0-0 2:51
D. Walser
Bartlett Jr Hawks WC
IKWF North Chicago Regional-Maine South
Round 5
70
02/24
L
DEC 4-2
A. Hansen
Maine Eagles
IKWF North Chicago Regional-Maine South
Round 4
70
02/24
W
F 0-0 0:28
G. Garcia
Waukegan Youth WC
IKWF North Chicago Regional-Maine South
Round 2
70
01/13
L
DEC 6-0
D. Dorich
Indians Elite
The Ultimate Contender
Round 3
65-71
01/13
L
MD 10-0
E. Barnes
Rich Rattlers WC
The Ultimate Contender
Round 2
65-71
01/13
W
DEC 7-5
G. Smith
Pontiac WC
The Ultimate Contender
Round 1
65-71
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
2024 NWCA Coaches Convention
Jul 26, 2024
Bo Bassett And Jax Forrest Recruiting Trip
Jul 12, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2024 Olympic Wrestling Team Camp Interviews
Jul 8, 2024