Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Sep 7-8, 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Sep 21, 4:00 PM UTC
Cosmic Clash
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aaron Applebee
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2010-2011
2007-2008
Team Name
Waterford
Waterford Wrestling Club
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/06
W
F 0-0 0:25
A. Weinfurter
Pewaukee
Badger Youth Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
69-71
03/05
L
DEC 12-6
M. Lacher
Union Grove
Badger Youth Wrestling Tournament
Round 2
69-71
03/05
L
F 7-2 1:46
T. Bivens
Team Nitro
Badger Youth Wrestling Tournament
Round 1
69-71
02/20
L
MD 10-2
N. Morton
Mundelein Wrestling Club
Whitewater Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
65-69
02/20
W
DEC 8-7
S. Kraus
Badger Youth Wrestling Club
Whitewater Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
65-69
02/20
L
MD 11-3
J. Hauri
Orfordville Youth Wrestling
Whitewater Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
65-69
02/13
L
DEC 9-5
S. Nudi
Ringers
Mukwonago Grizzly Open
Round 4
66-70
02/13
L
MD 10-2
T. Woyak
Elkhorn
Mukwonago Grizzly Open
Round 3
66-70
02/13
L
DEC 6-1
P. Bevilacqua
City kids
Mukwonago Grizzly Open
Round 2
66-70
02/13
W
DEC 4-2
J. Garvens
Mukwonago
Mukwonago Grizzly Open
Round 1
66-70
01/22
W
F 0-0 1:31
J. Jafuta
Menomonee Falls Jr Indians
Sussex Sabercats Youth
Round 3 (4`s & 2`s)
66-69 B
01/22
W
F 0-0 1:09
P. Connor
Sussex Sabercats
Sussex Sabercats Youth
Round 2 (4`s & 2`s)
66-69 B
01/22
W
F 0-0 0:16
T. Lipek
West Bend Wildcats
Sussex Sabercats Youth
Round 1 (4`s & 2`s)
66-69 B
01/14
L
F 0-0 0:16
T. Gill
menomonee falls wrestling club
West Bend Wildcats Youth
Round 5 (5 Man)
62-66
01/14
W
F 0-0 2:28
B. Ray
Oak Creek Attack
West Bend Wildcats Youth
Round 4 (5 Man)
62-66
01/14
W
DEC 5-4
C. Pauly
---
West Bend Wildcats Youth
Round 2 (5 Man)
62-66
01/14
W
DEC 9-4
L. Mueller
sussex Sabercats
West Bend Wildcats Youth
Round 1 (5 Man)
62-66
2007-2008
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/19
L
TF 17-1
P. Bevilacqua
Cudahy Dragons
South Milwaukee Open
Round 1 (6 Man)
47-51
03/19
W
DEC 9-3
J. Prodzinski
Oak Creek Attack
South Milwaukee Open
Round 2 (6 Man)
47-51
03/18
L
F 0-0 0:25
C. Gardner
Waukesha Wrestling Club
South Milwaukee Open
Round 4 (6 Man)
47-51
03/18
L
MD 12-0
D. Mudlaff
West Allis
South Milwaukee Open
Round 5 (6 Man)
47-51
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021