Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 28-29, TBD
Grappler Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Talon Locke
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Linn County Twisters
Linn County Twisters Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
F 2-0 1:00
K. Taylor
Southwest Timberwolves Kids Wrestling Club
Paola Open & Girls
2nd Wrestleback (8 Man)
43-46-49
01/20
L
DEC 7-2
P. Brammer
Southwest Timberwolves Kids Wrestling Club
Paola Open & Girls
Semis & 1st WB (8 Man)
43-46-49
01/20
W
F 2-0 0:38
S. Godsey
Frontenac Youth Wrestling Club
Paola Open & Girls
Quarterfinals (8 Man)
43-46-49
01/14
W
DEC 8-7
F. Frazell
Chanute Wrestling Club
Doug Vander Linden Kids Classic (PM)
Round 5
B `49`
01/14
W
F 11-3 2:21
S. Keisler
Emporia Wrestling Club
Doug Vander Linden Kids Classic (PM)
Round 3
B `49`
01/14
W
F 8-0 0:33
N. Goodell
Burlington Wrestling Club
Doug Vander Linden Kids Classic (PM)
Round 1
B `49`
01/07
W
F 2-0 0:23
G. Black
Olathe Raptor Wrestling Club
Southwest Timberwolves Open-Novice (AM)
Round 5
46-49
01/07
W
F 4-8 1:42
C. Stuart
OESTA
Southwest Timberwolves Open-Novice (AM)
Round 4
46-49
01/07
W
F 1-2 1:41
R. Mazariego
Raider Wrestling Club
Southwest Timberwolves Open-Novice (AM)
Round 3
46-49
01/07
L
F 2-2 0:34
D. Isenhower
Linn County Twisters
Southwest Timberwolves Open-Novice (AM)
Round 1
46-49
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
MD 11-0
D. Hoag
Derby Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Quarters & 5th WB (64 Man)
43
03/05
W
FOR 0-0
H. Stahl
Burlington Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
4th Wrestleback (64 Man)
43
03/05
W
F 2-0 0:26
R. Phillips
Iola kids wrestling
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Round 4 Champ & WB (64 Man)
43
03/05
W
F 4-3 1:46
L. Hermann
Carroll Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
2nd Wrestleback (64 Man)
43
03/05
L
F 9-8 2:55
D. Sidoriak
Salina Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Round 1 (64 Man)
43
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024