Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Greyson Beelman
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Mount Pleasant
Mount Pleasant Wrestling Club
Mount Pleasant Youth Wrestling
Mt pleasant panther club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
F 2-0 0:27
H. Herren
Fort Madison Wrestling Club
Iron Dog Classic
combine
45-46
02/11
L
MD 16-4
L. Harig
Mediapolis Youth Wrestling
Iron Dog Classic
combine
45-46
02/11
W
DEC 8-3
L. Hancock
WBNDD
Iron Dog Classic
combine
45-46
01/21
W
MD 9-0
D. Neels
Waco
2024 Future Falcons Wrestling Club Tournament
Round 3 (4 Man)
Bracket12
01/21
L
DEC 11-7
T. Schutterle
Empire Academy
2024 Future Falcons Wrestling Club Tournament
Round 2 (4 Man)
Bracket12
01/21
L
F 2-0 1:54
K. Nollen
Mediapolis Youth Wrestling
2024 Future Falcons Wrestling Club Tournament
Round 1 (4 Man)
Bracket12
01/07
L
F 10-2 1:54
B. Garrels
Mediapolis Youth Wrestling
Ottumwa Youth Wrestling Tournament
Round 3
Bracket 16
01/07
W
F 2-0 0:47
W. Temple
Sigourney
Ottumwa Youth Wrestling Tournament
Round 2
Bracket 16
01/07
W
F 10-1 1:52
B. Vogel
Davis County Mustangs
Ottumwa Youth Wrestling Tournament
Round 1
Bracket 16
12/17
L
Replay
DEC 8-7
L. Walderbach
Empire Academy
Fort Madison Border Battle 2023
Round 4
Bracket11
12/17
L
Replay
DEC 13-10
J. Rea
Fort Madison Wrestling Club
Fort Madison Border Battle 2023
Round 3
Bracket11
12/17
W
Replay
F 2-0 0:28
L. Hogberg
Keokuk Kids Wrestling Club
Fort Madison Border Battle 2023
Round 2
Bracket11
12/17
L
Replay
F 11-0 1:55
E. Carson
Davis County Elite
Fort Madison Border Battle 2023
Round 1
Bracket11
12/09
W
F 2-0 0:20
B. Brown
Morning Sun Tigers
Morning Sun Youth Wrestling Tournament
Round 5
P12
12/09
W
MD 9-0
M. West
Morning Sun Tigers
Morning Sun Youth Wrestling Tournament
Round 3
P12
12/09
W
F 2-0 0:27
W. Cook
Morning Sun Tigers
Morning Sun Youth Wrestling Tournament
Round 1
P12
11/25
W
TF 16-1 1:37
O. Norton
Mount Pleasant Wrestling Club
Little Warrior Wrestling Tournament
Round 4
45-48
11/25
W
F 2-0 0:15
H. Reese
VB Warrior Mat Club
Little Warrior Wrestling Tournament
Round 3
45-48
11/25
W
MD 11-2
C. Gonzales
Washington Matbackers
Little Warrior Wrestling Tournament
Round 2
45-48
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
W
F 4-1 1:25
B. Tate
Iowa City MatPac
West Branch Wrestling Youth Tournament
Round 3
SPW-2
02/12
W
DEC 7-0
K. Richardson
Tomahawk Wrestling Club
West Branch Wrestling Youth Tournament
Round 2
SPW-2
01/22
L
F 6-8 3:00
C. Nicol
Young Guns Wrestling Club
Louisa-Muscatine Jr Club Tournament
Round 3 (4 Man)
40-42
01/22
W
TF 19-4 2:45
D. Neels
Golden Hawk wrestling club
Louisa-Muscatine Jr Club Tournament
Round 2 (4 Man)
40-42
01/22
W
DEC 7-0
M. Chesling
Muscatine Muskies
Louisa-Muscatine Jr Club Tournament
Round 1 (4 Man)
40-42
01/21
L
F 10-5 1:40
M. Arnold
Maquoketa Valley
Alburnett Kids Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
3
01/21
W
F 6-0 1:45
H. Kruse
Alburnett Mat Pack
Alburnett Kids Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
3
01/21
W
F 2-0 0:42
S. Alcaraz
Alburnett Mat Pack
Alburnett Kids Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
3
01/15
W
MD 14-2
B. Golden
Sidney Cowboys
Rookie Ruckus Trophy Tournament
Round 3 (4 Man)
39-41
01/15
W
F 2-0 0:23
B. Huskins
Glenwood Wrestling Club
Rookie Ruckus Trophy Tournament
Round 2 (4 Man)
39-41
01/15
W
DEC 7-0
A. Kersting
IronHawk
Rookie Ruckus Trophy Tournament
Round 1 (4 Man)
39-41
01/14
W
F 8-0 1:11
E. Slocum
N/A
Washington Youth Wrestling Tournament
Round 3
Bracket2
01/14
W
F 2-0 0:44
T. Priest
Washington Demons
Washington Youth Wrestling Tournament
Round 2
Bracket2
01/14
W
TF 16-0 3:00
K. Richardson
Tomahawk Wrestling Club
Washington Youth Wrestling Tournament
Round 1
Bracket2
01/08
W
F 2-0 0:33
K. Ogden
Albia Mat Club
Ottumwa Youth Wrestling Tournament
Round 2
Bracket 3
01/08
W
TF 16-0 2:23
J. Klyn
Davis County
Ottumwa Youth Wrestling Tournament
Round 1
Bracket 3
12/30
L
DEC 9-3
G. Black
Tomahawk Wrestling Club
Mediapolis Junior Tournament
Round 4
PK-5
12/30
W
F 2-0 0:28
C. Kuenzler
Mediapolis
Mediapolis Junior Tournament
Round 3
PK-5
12/30
W
F 7-0 0:28
W. Powers
Mediapolis
Mediapolis Junior Tournament
Round 2
PK-5
12/23
W
DEC 16-14 SV
L. Harig
Mediapolis Youth Wrestling
West Burlington Notre Dame Youth Tourney
Round 4
SPW-3
12/23
L
MD 12-4
G. Black
Tomahawk Wrestling Club
West Burlington Notre Dame Youth Tourney
Round 3
SPW-3
12/23
L
F 2-0 0:18
B. Briggs
Keokuk Kids Wrestling Club
West Burlington Notre Dame Youth Tourney
Round 2
SPW-3
12/18
L
Replay
F 3-2 0:45
B. Briggs
Keokuk Kids Wrestling Club
Fort Madison Border Battle 2022
Round 4
1
12/18
W
Replay
F 2-0 0:13
K. Forbes
Fort Madison Wrestling Club
Fort Madison Border Battle 2022
Round 2
1
12/18
W
Replay
TF 15-0 2:37
O. Reynolds
Mediapolis Wrestling Club
Fort Madison Border Battle 2022
Round 1
1
12/10
L
DEC 15-10
K. Richardson
Tomahawk Wrestling Club
Morning Sun Youth Wrestling Tournament
Round 5
3
12/10
W
DEC 8-1
G. Gipple
Morning Sun Tigers
Morning Sun Youth Wrestling Tournament
Round 3
3
12/10
W
F 4-0 0:38
B. Kreutner
Morning Sun Tigers
Morning Sun Youth Wrestling Tournament
Round 1
3
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024