Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jun 24-Jul 7, 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jack Coats
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Daniel
PSWA B
Palmetto
Palmetto State Wrestling Acade
Palmetto State Wrestling Academy
Team Bear Wrestling
Team Bear Wrestling Club
Team Palmetto
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/19
L
MD 15-7
J. White
John Paul II High School
Vantage Wrestling Duals
Finals (2 Team)
130
06/19
W
F 3-5 3:05
P. Marshall
Rock Hill HS B
Vantage Wrestling Duals
Finals (2 Team)
140
06/19
L
TF 18-2 2:19
A. Rosado
Hoke County Team B
Vantage Wrestling Duals
Finals (2 Team)
130
06/19
L
MD 14-5
N. Knowlton
South Effingham HS A
Vantage Wrestling Duals
Finals (2 Team)
130
06/19
W
MD 15-7
C. Franklin
South Florence High School
Vantage Wrestling Duals
Finals (2 Team)
130
06/19
L
DEC 10-7
J. Thorne
Rock Hill HS A
Vantage Wrestling Duals
Finals (2 Team)
130
06/19
L
TF 19-3 1:08
J. Bethea
Hoke County Team A
Vantage Wrestling Duals
Finals (2 Team)
130
06/19
W
F 10-0 3:11
I. Groover
South Effingham HS B
Vantage Wrestling Duals
Finals (2 Team)
140
06/19
L
DEC 9-3
J. Vasquez
Dorman High School
Vantage Wrestling Duals
Finals (2 Team)
110
06/19
L
TF 17-1 3:15
S. Clark
Hillcrest High School
Vantage Wrestling Duals
Finals (2 Team)
140
06/09
L
TF 15-0 2:40
C. Foss
Lowell WC
Bootleggers HS Duals
Round 1 (4 Team)
138
06/09
L
F 5-2 2:24
A. Wing
MI Pitbulls
Bootleggers HS Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
138
06/08
L
DEC 8-5
V. Grack
Darkhorse Wrestling Club
Bootleggers Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
135
06/08
L
F 7-2 2:44
P. Jones
Nolensville
Bootleggers Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
135
06/08
W
DEC 5-0
T. Harper
Dunn PAL Wildcats
Bootleggers Individual
Round 1 (16 Man)
135
05/19
L
F 8-1 2:31
L. Collins
Team Mustang
Southern Throne HS Duals
Round 1 (4 Team)
130
05/19
L
F 7-0 2:11
C. Bui
Harrisburg WC
Southern Throne HS Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
130
05/19
W
MD 12-1
c. perkins
Trojan WC
Southern Throne HS Duals
Finals (8 Team)
138
05/18
W
F 7-2 2:46
R. Easterly
Project Destiny
Southern Throne
2nd Wrestleback (16 Man)
130
05/18
L
F 2-0 0:59
T. Mindala
Saint James
Southern Throne
Round 1 (16 Man)
130
05/18
L
MD 17-7
C. Kennington
Buford High School
Southern Throne
Semis & 3rd WB (16 Man)
130
03/02
L
Replay
DEC 12-9
K. Smith
Team palmetto
2023/2024 SCYWA State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
129
03/02
W
Replay
F 11-1 2:54
J. Mencia
Summerville Takedown Club
2023/2024 SCYWA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
129
03/02
L
Replay
MD 12-4
J. Coleman
Stratford Knights Wrestling
2023/2024 SCYWA State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
129
02/17
L
TF 16-0
T. Woodard
Chester
2024 SCHSL 3A Upper State Championship
Consi of 8 #2
126 lbs
02/17
W
F
Z. Kersten
Crescent
2024 SCHSL 3A Upper State Championship
Consi of 8 #1
126 lbs
02/17
L
F
B. Reese
Powdersville
2024 SCHSL 3A Upper State Championship
Round of 16
126 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 2-0 3:50
M. Bowlin
Cane Bay Cobras
SCYWA State Championships
Cons. Semis (8 Man)
115
03/04
L
Replay
F 5-0 1:23
O. Salvato
Eastside Youth Wrestling
SCYWA State Championships
Semis & WB (8 Man)
115
03/04
W
Replay
F 4-2 1:51
J. McLean
Stratford Knights Youth
SCYWA State Championships
Quarterfinals (8 Man)
115
02/04
L
Replay
DEC 10-3
S. Ross
---
Tour of SC West Region Showcase
Round 2 (Best of 3)
115
02/04
L
Replay
DEC 11-5
S. Ross
---
Tour of SC West Region Showcase
Round 1 (Best of 3)
115
11/19
W
DEC 8-5
D. Daniel
Pelion Youth Wrestling
JET Open
Round 3 (3 Man)
115/122
11/19
L
F 2-0 1:05
B. Hill
Titan Wrestling Academy
JET Open
Round 2 (3 Man)
115/122
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024