Sep 2-8, 6:00 AM UTC
U20 World Championships
Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Sep 7-8, 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
CA Super 32 Early Entry 2024
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hallie Martell
Results
Youth Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Myrtle Point Mat Club
Myrtle Point Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/16
W
F 2-2 2:45
C. Craig
North West Mat Club
Battle at the Devil`s Den 2023
Round 5
128-133
12/16
W
F 3-2 0:57
J. Plowright
Cottage Grove Wrestling Club
Battle at the Devil`s Den 2023
Round 4
128-133
11/25
L
F 4-0 1:59
B. Scanlan
Roseburg Mat Club /Umpqua Vall
Bobcat Brawl
Round 3
115-126
11/25
L
F 4-1 0:47
B. Scanlan
Roseburg Mat Club /Umpqua Vall
Bobcat Brawl
Round 2
115-126
11/11
W
F 8-4 3:45
G. Darling
Pleasant Hill Wrestling Club
Sutherlin Kids Tournament
Round 3
125-126
11/11
W
F 8-0 3:27
G. Darling
Pleasant Hill Wrestling Club
Sutherlin Kids Tournament
Round 2
125-126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/17
W
FOR 0-0
A. King
Red devil mat club
Battle At the Devil`s Den
Round 5
113-121
12/17
W
F 2-4 0:51
C. Craig
Northwest Wrestling Club
Battle At the Devil`s Den
Round 2
113-121
12/03
L
DEC 8-2
B. Silva-Ketcham
Basin Bulldog Youth Wrestling
Tripp Thompson Memorial 2022
Round 2 (Best of 3)
120
12/03
L
DEC 6-4
B. Silva-Ketcham
Basin Bulldog Youth Wrestling
Tripp Thompson Memorial 2022
Round 1 (Best of 3)
120
11/19
L
DEC 6-3
C. Smith
Red Devil Mat Club
Best of the West 6U-High School
Round 2 (4 Man)
120+
11/19
W
F 2-0 0:41
E. Nelson
Eagle Point Youth Wrestling Club
Best of the West 6U-High School
Round 1 (4 Man)
120+
11/19
L
F 0-0 0:35
E. Nolan
Illinois Valley Youth Wrestling Club
Best of the West 6U-High School
Round 3 (4 Man)
120+
11/12
W
F 9-2 1:56
O. Rosas-Infante
South County Mat Club
Sutherlin Kids Tournament
Round 3 (3 Man)
109-116
11/12
W
F 12-3 2:35
X. Vizcaino
Roseburg Mat Club
Sutherlin Kids Tournament
Round 2 (3 Man)
109-116
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021