Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Sep 7-8, 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
CA Super 32 Early Entry 2024
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ryker Grubb
Results
Youth Results
Team Name
Fort Scott Kids Wrestling
Fort Scott Kids Wrestling Club
Fort Scott Wrestling Club
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
FOR 0-0
C. Schossow
Girard Matside Academy
Jayhawk Slam - Girls/Novice
Round 3 (4 Man)
61C
02/18
L
FOR 0-0
G. White
Olathe Raptor Wrestling Club
Jayhawk Slam - Girls/Novice
Round 2 (4 Man)
61C
02/18
L
FOR 0-0
M. Pollock
Bourbon County Cowboys Wrestli
Jayhawk Slam - Girls/Novice
Round 1 (4 Man)
61C
02/11
L
DEC 4-2
R. McClure
Independence Wrestling Club
14th Annual Frontenac Youth Brawl - AM
3 Round
61
02/11
L
F 10-0 1:33
K. Hufferd
Chanute wrestling club
14th Annual Frontenac Youth Brawl - AM
2nd Round
61
02/11
W
DEC 9-8
G. Overman
Labette County Kids Club
14th Annual Frontenac Youth Brawl - AM
1st Round
61
01/29
L
FOR 0-0
T. Carlson
Humboldt Cub Wrestling Club
28th Annual Woods Classic AM Session
Round 5 (5 Man)
61A
01/29
L
FOR 0-0
S. Ange
Girard Matside Wrestling Acade
28th Annual Woods Classic AM Session
Round 2
61A
01/29
L
FOR 0-0
I. Greenway
Bourbon County Cowboys Wrestli
28th Annual Woods Classic AM Session
Round 3
61A
01/29
L
FOR 0-0
G. Cordell
Elk County Wrestling Club
28th Annual Woods Classic AM Session
Round 1
61A
01/15
L
DEC 11-4
D. Iii
Fort Scott Kids Wrestling Club
Fort Scott Open/Novice/Girls Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
61B
01/15
W
DEC 7-2
K. Neil
Fort Scott Kids Wrestling Club
Fort Scott Open/Novice/Girls Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
61B
01/15
L
MD 11-2
H. Riley
Falcon Empire Wrestling Club
Fort Scott Open/Novice/Girls Tournament
Round 1 (16 Man)
61B
01/08
L
F 4-0 0:40
W. Bachelor
Central Heights Viking Kids
Iola Kids Wrestling Open/Novice/Girls
Round 3
59-60
01/08
L
F 10-2 1:59
R. Lucke
Humboldt Cub Wrestling Club
Iola Kids Wrestling Open/Novice/Girls
Round 2
59-60
01/08
L
MD 16-5
K. Bugni
Pittsburg Wrestling Club
Iola Kids Wrestling Open/Novice/Girls
Round 1
59-60
12/31
L
F 7-3 1:57
C. Kaemmer
Raider Wrestling Club
Johnson Co Kids Classic AM -Novice/Girls
2nd Wrestleback (16 Man)
61
12/31
L
MD 14-0
J. Call
Bobcat Wrestling Club
Johnson Co Kids Classic AM -Novice/Girls
Round 1 (16 Man)
61
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021