Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Today · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Today · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Today · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Tomorrow · 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Tomorrow · 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Landon Hood
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
DEC 4-0
C. Torre
Holy Family
2024 Holy Family JV Invitational
Round 5
285A
02/03
W
F 3-0 2:45
N. Meisinger
Frederick
2024 Holy Family JV Invitational
Round 4
285A
02/03
W
F 2-0 0:35
A. Esquibel
Legacy
2024 Holy Family JV Invitational
Round 3
285A
02/03
L
M FOR 0-0
I. Lopez
Overland
2024 Holy Family JV Invitational
Round 2
285A
02/03
L
F 5-7 2:27
N. Butler
Overland
2024 Holy Family JV Invitational
Round 1
285A
01/06
L
F 2-0 0:59
K. Kreutzer
Mountain View
2024 Gary Daum Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/06
L
F 2-0 1:35
R. Perez
Skyline
2024 Gary Daum Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
12/08
L
F 2-0 0:13
A. Bonse
Greeley Central
Greeley Central Triangular
Round 1
285
12/08
L
F 4-3 3:35
A. Ortiz
Greeley West
Greeley Central Triangular
Round 1
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 3-0 4:52
C. Meter
Mullen
CHSAA 3A Region 3
Semis and WB3
285
02/11
W
F 2-0 0:35
J. Lopez
Denver West
CHSAA 3A Region 3
2nd Wrestleback (16 Man)
285
02/11
L
F 2-0 0:48
A. Bilbrey
Abraham Lincoln
CHSAA 3A Region 3
Quarterfinals and WB1
285
02/10
W
F 2-0 1:23
J. Tovanche
University
CHSAA 3A Region 3
Round 1
285
01/21
L
DEC 1-0
L. Anderson
Legacy
2023 TOP OF THE ROCKIES
2nd Wrestleback (32 Man)
285
01/20
L
F 2-0 1:20
C. Green
Cheyenne East
2023 TOP OF THE ROCKIES
Round 2 Champ & WB (32 Man)
285
01/20
W
F 2-0 0:44
O. Gonzalez
Byers
2023 TOP OF THE ROCKIES
Round 1 (32 Man)
285
01/14
L
F 3-0 3:54
J. Sanchez
Alamosa
Mel Smith Invitational
Round 7
285
01/14
W
F 0-0 2:01
T. Kneebone
Platte Valley
Mel Smith Invitational
Round 6 Quarters
285
01/14
L
F 0-0 2:11
E. Peteque
La Junta
Mel Smith Invitational
Round 4
285
01/07
L
F 2-4 4:38
A. Duckworth
Fort Morgan
2023 Gary Daum Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/07
L
F 3-0 2:48
R. Perez
Skyline
2023 Gary Daum Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024