Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brayson Siegle
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Heaton Middle School
Heaton Middle School
La Gente Wrestling Club
LaGente
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
DEC 0-0
T. Fiscal
Mile High Wrestling Club
P2P - The Battle
Round 5 (6 Man)
84-92
02/10
W
F 0-0
J. Goodloe
Elbert County Wranglers
P2P - The Battle
Round 4 (6 Man)
84-92
02/10
W
F 0-0
A. Gonzales
Duran Wrestling Club
P2P - The Battle
Round 3 (6 Man)
84-92
02/10
W
F 0-0
L. Petersburg
Mountain Grapplers Wrestling Club
P2P - The Battle
Round 2 (6 Man)
84-92
02/10
L
DEC 0-0
T. James
NOCAP Wrestling
P2P - The Battle
Round 1 (6 Man)
84-92
02/06
W
F 0-0
B. Shanley-Martinez
Steel City Reloaded Wrestling Club
P2P - SOCO Show
Round 5 (6 Man)
85-92
02/06
W
FOR 0-0
M. Wilcox
Widefield Wrestling Club
P2P - SOCO Show
Round 3 (6 Man)
85-92
02/06
W
FOR 0-0
C. Schumann
Team Taneisha Wrestling Club
P2P - SOCO Show
Round 4 (6 Man)
85-92
02/03
L
F 0-0
M. Mota
Widefield Wrestling Club
P2P - SOCO Show
Round 2 (6 Man)
85-92
02/03
L
F 0-0
J. Gallegos
Betterman Elite Wrestling
P2P - SOCO Show
Round 1 (6 Man)
85-92
01/13
W
F 7-0 4:17
H. Mutz
Team West 2
Centennial Middle School Tournament
Round 3 (4 Man)
79-83
01/12
W
F 2-0 0:24
R. Robinson
Team County
Centennial Middle School Tournament
Round 2 (4 Man)
79-83
01/12
L
TF 15-0 0:13
D. Gonzales
ECMS
Centennial Middle School Tournament
Round 1 (4 Man)
79-83
11/11
L
F 0-0
A. Huver
Golden Eagle Wrestling Club
P2P - Stars and Stripes - DGC
Round 4 (6 Man)
86-92
11/11
W
F 0-0
T. James
NOCAP Wrestling
P2P - Stars and Stripes - DGC
Round 3 (6 Man)
86-92
11/11
L
F 0-0
S. Nieb
Chatfield Wrestling Club
P2P - Stars and Stripes - DGC
Round 2 (6 Man)
86-92
11/11
L
F 0-0
K. Blow
Pikes Peak Warriors Wrestling
P2P - Stars and Stripes - DGC
Round 1 (6 Man)
86-92
11/04
L
F 0-0
A. Medina
SLV Elite Wrestling Club
P2P - Burton Bash
Round 3 (4 & 2)
84-93
11/04
L
F 0-0
K. Brumley
Betterman Elite Wrestling
P2P - Burton Bash
Round 2 (4 & 2)
84-93
11/04
W
DEC 0-0
N. Miller
Betterman Elite Wrestling
P2P - Burton Bash
Round 1 (4 & 2)
84-93
11/02
W
F 0-0
C. Mochel
Animal House Wrestling
P2P - Bessemer Brawl
Round 3 (6 Man)
81-90
11/02
W
F 0-0
A. Medina
SLV Elite Wrestling Club
P2P - Bessemer Brawl
Round 4 (6 Man)
81-90
11/02
L
F 0-0
Q. Roybal
Bear Cave Wrestling Club
P2P - Bessemer Brawl
Round 1 (6 Man)
81-90
11/02
W
F 0-0
A. Villagomez
San Luis Valley Wrestling Club
P2P - Bessemer Brawl
Round 2 (6 Man)
81-90
10/14
L
F 0-0
S. McAlhany
Misfit Wrestling
P2P - Icebreaker PC
Round 3 (4 & 2)
85-94
10/14
L
F 0-0
N. Micek
Animal House Wrestling
P2P - Icebreaker PC
Round 2 (4 & 2)
85-94
10/14
L
TF 21-4
B. Shanley-Martinez
Steel City Reloaded Wrestling Club
P2P - Icebreaker PC
Round 1 (4 & 2)
85-94
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
W
F 0-2 2:02
D. Sloan-Herrara
Corwin Middle School
2023 Steel City/County MS Championships
Placement Matches (8 Man)
77
02/21
L
F 9-0 3:31
E. Lopez
La Junta Middle School
2023 Steel City/County MS Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
77
02/20
W
F 2-0 0:30
J. Lucero
Risley Middle School
2023 Steel City/County MS Championships
Round 2 (8 Man)
77
02/20
L
MD 8-0
D. Sloan-Herrara
Corwin Middle School
2023 Steel City/County MS Championships
Round 1 (8 Man)
77
01/28
W
F 0-0
K. Baker
Pueblo County
P2P - SOCO Show
Round 5 (6 Man)
78-82
01/28
L
DEC 0-0
E. Lopez
Wolfpack Wrestling
P2P - SOCO Show
Round 2 (6 Man)
78-82
01/28
L
F 0-0
K. Blow
Pikes Peak Warriors
P2P - SOCO Show
Round 3 (6 Man)
78-82
01/28
L
F 0-0
A. Landrum
Betterman Elite
P2P - SOCO Show
Round 4 (6 Man)
78-82
01/28
L
F 0-0
L. Donnelly
Woodland Park
P2P - SOCO Show
Round 1 (6 Man)
78-82
01/14
L
F 2-0 1:07
E. Lopez
La Junta Middle School
Centennial Middle School Tournament
Round 3 (4 Man)
77-83
01/13
L
F 2-0 0:54
B. Carter
Mesa Middle School Wrestling
Centennial Middle School Tournament
Round 2 (4 Man)
77-83
01/13
L
F 6-1 2:07
A. Sheppard
Team West Wrestling
Centennial Middle School Tournament
Round 1 (4 Man)
77-83
01/07
L
F 2-0 0:25
K. Blow
Pikes Peak Warriors
2023 South League Regional -P2P
2nd Wrestleback (16 Man)
83
01/07
L
DEC 5-0
C. Fuller
Olympian Wrestling
2023 South League Regional -P2P
Quarters & 1st WB (16 Man)
83
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024