Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Piper Loker
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Menomonie
Menomonie Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
W
DEC 10-8 SV
J. Moritz
Durand
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 3
55-60 B
01/28
W
FOR 0-0
C. Roach
Menomonie
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 5
55-60 B
01/28
W
DEC 13-11 SV
D. Schumacher
Baldwin-Woodville
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 2
55-60 B
01/20
W
DEC 14-9
C. Krueger
Bloomer/Colfax
Bloomer/Colfax Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
60-61
01/20
L
DEC 13-10
B. Harper
Turtle Lake/Clayton
Bloomer/Colfax Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
60-61
01/20
L
DEC 10-9
B. Hrabak
Bloomer/Colfax
Bloomer/Colfax Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
60-61
01/07
L
F 7-0 1:51
B. Hodowanic
Cadott
Cadott Youth Wrestling
Round 3 (4 Man)
61-62
01/07
L
MD 13-2
A. Mathys
Hudson
Cadott Youth Wrestling
Round 2 (4 Man)
61-62
01/07
L
F 2-0 0:36
J. Paulson
Bloomer Colfax Youth Wrestling
Cadott Youth Wrestling
Round 1 (4 Man)
61-62
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/08
L
F 7-0 2:57
M. Sommer
St Croix Falls
Westcentral WI 2 Style Challenge
Round 3
53-54
04/08
L
F 5-0 0:53
M. Sommer
St Croix Falls
Westcentral WI 2 Style Challenge
Round 2
53-54
02/11
L
DEC 6-0
M. Moss
Crass Trained
Cumberland Youth Wrestling Tournament
Round 3
50-54
02/11
L
F 6-0 1:46
N. Anderson
Turtle lake/Clayton
Cumberland Youth Wrestling Tournament
Round 2
50-54
01/29
L
DEC 8-1
R. Wirtz
Menomonie Wrestling Club
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 4
52-53
01/29
L
F 4-0 1:56
C. Weinberger
Menomonie
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 3
52-53
01/29
L
DEC 8-6
N. Staiger
Baldwin-Woodville
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 2
52-53
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024