Sep 2-8, 6:00 AM UTC
U20 World Championships
Sep 7-8, 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Sep 7-8 · Resumes Today at 4:00 PM UTC
CA Super 32 Early Entry 2024
Sep 7-8 · Resumes Today at 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brooke Johnston
Results
High School Results
High School
High School
International
Team Name
W. F. West
W. F. West (Girls)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
F 5-0 2:38
M. Acevedo
Quincy (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 5 Cons Only
Girls 1B/2B/1A/2A 130
02/16
L
Replay
F 6-4 1:56
B. Starr
Goldendale (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 2
Girls 1B/2B/1A/2A 130
02/10
L
F 2-0 1:00
K. Lehman
W. F. West (Girls)
WIAA Girls 1B/2B/1A/2A Region 2
1st Place
130
02/10
W
MD 11-3
L. Morgan
Tumwater (Girls)
WIAA Girls 1B/2B/1A/2A Region 2
Semis & 1st WB (8 Man)
130
02/10
W
F 8-5 4:13
N. Hulse
Ridgefield (Girls)
WIAA Girls 1B/2B/1A/2A Region 2
Quarterfinals (8 Man)
130
02/03
L
F 6-0 2:26
K. Lehman
W. F. West (Girls)
District 4 Girls North 1B/2B/1A/2A Sub-Regional
Placement Matches (16 Man)
130
02/03
W
F 6-8 3:12
A. Benn
Aberdeen (Girls)
District 4 Girls North 1B/2B/1A/2A Sub-Regional
Semis & 3rd WB (16 Man)
130
02/03
W
F 11-4 3:42
J. Krogness
Centralia (Girls)
District 4 Girls North 1B/2B/1A/2A Sub-Regional
Quarters & 1st WB (16 Man)
130
01/20
L
F 6-1 2:40
K. Lehman
W. F. West (Girls)
WIAA River Ridge Rumble
Round 5
130
01/20
L
DEC 9-4
M. Musser
Kelso (Girls)
WIAA River Ridge Rumble
Round 4
130
01/20
W
F 2-2 0:30
N. Diaz
Aberdeen (Girls)
WIAA River Ridge Rumble
Round 2
130
01/06
L
Replay
F 4-0 2:07
D. Juarez
Southridge (Girls)
2024 Braided 64
Round 7 Consi
130lbs
01/06
W
F 2-2 1:30
E. Horn
Shorewood (Girls)
2024 Braided 64
Round 6
130lbs
01/06
W
Replay
F 2-0 0:53
A. Alvarado-Young
Yelm (Girls)
2024 Braided 64
Round 5 Consi
130lbs
01/06
L
Replay
F 2-0 0:28
J. Holmgren
Cheney (Girls)
2024 Braided 64
Round 4
130lbs
01/05
W
F 2-0 0:30
L. Tep
R. A. Long (Girls)
2024 Braided 64
Round 2
130lbs
12/29
L
Replay
DEC 9-2
M. Bono
Federal Way (Girls)
GUT CHECK
Round 8
Girls 130
12/29
W
Replay
F 4-0 0:59
N. Howerton
Snohomish (Girls)
GUT CHECK
Round 7
Girls 130
12/29
L
Replay
F 11-3 1:48
N. Cassidy
Union (Girls)
GUT CHECK
Round 6 QTS
Girls 130
12/28
W
Replay
F 6-1 5:13
H. Velasco
Omak (Girls)
GUT CHECK
Round 4
Girls 130
12/21
L
F 10-0 2:46
E. Casey
Curtis
Pac Coast Girls
Round 3
130
12/21
L
F 4-0 0:41
R. Koch
Curtis
Pac Coast Girls
Round 2
130
12/21
W
F 4-0 0:35
G. Sutton
Knappa
Pac Coast Girls
Round 1
130
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021