Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Owen Lounsbury
Results
High School Results
High School
High School
Other
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
MD 12-3
T. Gibney
Coxsackie-Athens
Section 2 Division 2 Class 2
5th Place
160
02/03
L
F 3-2 1:37
W. Dawson
Duanesburg-Schoharie Sr HS
Section 2 Division 2 Class 2
Consi-Semis
160
02/03
L
F 2-0 0:50
K. Henry
Cobleskill-Richmondville HS
Section 2 Division 2 Class 2
Semis
160
02/03
W
F 5-2 3:13
T. Gibney
Coxsackie-Athens
Section 2 Division 2 Class 2
Quarterfinals (8 Man)
160
01/27
L
F 4-2 2:06
K. Turenne
Granville
Ken Baker Classic
Round 3-Wrestleback Round 1 16 man
160
01/27
L
F 2-0 1:30
D. Dimezza
Schenectady
Ken Baker Classic
Round 1 (16 Man)
160
01/21
W
F 0-0 1:39
O. Pray
Ausable Valley Sr HS
Golden Horde Duals
Round 1
160
01/21
L
F 0-0 3:32
T. WASHOCK
Mechanicville-Stillwater Sr HS
Golden Horde Duals
Round 1
160
01/21
L
F 0-0 0:37
B. Beaver
Granville
Golden Horde Duals
Round 1
170
01/06
W
F 0-0 0:24
D. Gonzalez
Watertown Sr HS
Leo J. Sammon Tournament
Placement Matches (16 Man)
160
01/06
W
F 0-0 1:01
B. Kent
Herkimer
Leo J. Sammon Tournament
Round 4 (16 Man)
160
01/06
L
F 0-0 0:50
G. Cushman
Little Falls Sr HS
Leo J. Sammon Tournament
Round 3 (16 Man)
160
01/06
L
F 0-0 1:49
C. Doxstader
Holland Patent Sr HS
Leo J. Sammon Tournament
Round 2 (16 Man)
160
12/09
W
F 0-0 0:44
W. Galarza
Schalmont
Rensselaer Dual Meet Tournament
Round 1
160
12/09
W
F 0-0 0:28
M.
Maple Hill HS
Rensselaer Dual Meet Tournament
Round 1
160
12/09
W
F 0-0 1:13
G. POTTER
Mechanicville-Stillwater Sr HS
Rensselaer Dual Meet Tournament
Round 1
170
12/03
L
F 0-0 2:53
C. Willette
Beekmantown Sr HS
Columbia Blue Devil Duals
Round 1
160
12/03
W
F 0-0 0:16
K. Springsteen
Watervliet-Cohoes-Heatley
Columbia Blue Devil Duals
Round 1
160
12/03
W
F 0-0 0:43
A. Peverly
Columbia
Columbia Blue Devil Duals
Round 1
160
12/03
L
F 0-0 0:32
A. Fitzpatrick
Tamarac Sr HS
Columbia Blue Devil Duals
Round 1
160
12/02
W
F 0-0 1:58
B. Samaniuk
Niskayuna
Columbia Blue Devil Duals
Round 1
160
12/02
L
F 0-0 2:38
Z.
Maple Hill HS
Columbia Blue Devil Duals
Round 1
170
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024