Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daniel Coleman
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Team Name
Brookwood
Brookwood HS
Brookwood Jr-Sr
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/05
L
F 0-0 0:29
A. Rath
Northridge High School
6A Region 3 Duals
Round 1
106
12/30
L
F 4-0 2:21
L. Estrada
Hartselle
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Placement Matches
108
12/30
L
F 7-0 1:53
E. Vincent
Catholic
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Semis and Conso (Both brackets)
108
12/30
L
F 2-0 1:50
B. Walsh
Thompson
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Day 2 - round 1
108
12/29
L
TF 16-0 2:13
C. Powe
Gardendale Hs
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Round 2
108
12/29
L
F 2-0 1:10
B. Adams
Wetumpka HS
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Round 1
108
12/15
L
F 0-0
M. Woodman
Oak Grove
Brookwood Quad: Oak Grove/ACA/Paul Bryant
Round 1
106
12/08
L
F 0-0
A. Rath
Northridge High School
Brookwood Quad: Jackson-olin/Northridge/
Round 1
106
12/06
L
F 0-0
S. Maniscalco
Oxford
Brookwood Quad: Pinson Valley/Shades Valley/Oxford
Round 1
106
12/06
L
F 0-0
M. Yazzie
Pinson Valley
Brookwood Quad: Pinson Valley/Shades Valley/Oxford
Round 1
106
12/01
L
F 0-0
R. Felix
Northridge High School
Brookwood Quad: Northridge/John Carrol/Minor
Round 1
106
11/21
L
F 10-1 2:18
B. Walsh
Thompson HS
Ricky Miller Memorial Duals
Champ Round 1 (16 Team)
106
11/21
L
F 2-0 1:29
A. Rath
Northridge High School
Ricky Miller Memorial Duals
Quarters & WB (16 Team)
106
11/21
W
F 4-1 2:44
J. Byrd
Central Tuscaloosa
Ricky Miller Memorial Duals
Semis & WB (16 Team)
106
11/21
L
F 6-2 1:19
M. Yazzie
Pinson Valley
Ricky Miller Memorial Duals
Placement (16 Team)
106
11/18
W
F 2-0 1:54
L. Santy
St. John Paul II
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Varsity Rd 6 (Saturday)
106 Varsity
11/18
W
FOR 0-0
B. Brizendine
Orange Beach
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Varsity Rd 5 (Saturday)
106 Varsity
11/18
W
F 0-2 0:20
C. Hawkins
Fairhope
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Varsity Rd 4 (Saturday)
106 Varsity
11/18
L
Replay
DEC 7-5
E. Schwahl
Spanish Fort
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Varsity Rd 2 (Friday)
106 Varsity
11/17
L
F 2-0 0:53
C. White
Saraland
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Varsity Rd 1 (Friday)
106 Varsity
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024