Jun 24-27 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nixon Levin
Results
Videos
High School Results
Team Name
Pleasant Grove
Pleasant Grove/TUG
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/25
W
Replay
DEC 2-1
M. Palmer
Bear River Wrestling Club
The Turkey Tussle
Round 3 (4 Man)
76
11/25
W
DEC 7-0
E. Rodriguez
Southwest Wolverines
The Turkey Tussle
Round 2 (4 Man)
76
11/25
W
F 4-0 0:52
N. Elliott
Syracuse
The Turkey Tussle
Round 1 (4 Man)
76
11/18
W
F 5-1 2:42
M. Cedarstrom
West Jordan
Charger Classic
Round 5 (5 Man)
69-73
11/18
W
MD 11-1
K. Lee
West Jordan
Charger Classic
Round 4 (5 Man)
69-73
11/18
W
F 2-0 0:34
R. Mark
Brighton Wrestling Club
Charger Classic
Round 3 (5 Man)
69-73
11/18
W
FOR 0-0
J. Blake
Charger Wrestling Club
Charger Classic
Round 2 (5 Man)
69-73
11/11
L
DEC 5-3
S. Arriola
Payson Lions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial 2023
Round 3 (4 Man)
65-70
11/11
W
F 2-0 0:41
A. Smith
Stallions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial 2023
Round 2 (4 Man)
65-70
11/11
W
F 2-0 0:38
D. Wilson
Riverton Wolf Pack
Caleb Williams Memorial 2023
Round 1 (4 Man)
65-70
11/04
W
DEC 5-3
C. Gillman
Pleasant Grove
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 3
67-73
11/04
W
MD 14-1
N. Elliott
SYRACUSE
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 2
67-73
11/04
W
F 2-0 0:27
O. Lundberg
Uintah Wrestling
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
Round 1
67-73
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024