Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Juan Caudillo
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 4-0 2:41
B. Ravanasa
Hinsdale (Central)
IHSA 3A Regional @ Downers Grove (South)
Semis and WB3
144
02/03
L
F 6-6 3:10
V. Quiroz
Chicago (Curie)
IHSA 3A Regional @ Downers Grove (South)
Quarters and WB1
144
01/20
L
DEC 4-2
A. Koleczek
Oak Forest
SSC Varsity Conference Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
01/20
W
DEC 6-4
W. Hoevker
Midlothian (Bremen)
SSC Varsity Conference Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
144
01/20
L
MD 10-1
D. Johnson
Evergreen Park
SSC Varsity Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
01/20
W
F 3-6 3:53
M. Sisnette
Lansing (Thornton Fractional South)
SSC Varsity Conference Tournament
Round 1 (16 Man)
144
01/20
L
TF 16-0 2:49
J. Gonzalez
Riverside (R.-Brookfield)
Riverside (R.-Brookfield) @ Oak Lawn (Community)
Round 1
144
01/16
L
DEC 6-2
L. Flores
Oak Lawn (Richards)
Oak Lawn (Community) @ Oak Lawn (Richards)
Round 1
144
01/11
W
TF 17-2
M. Mercado
Blue Island (Eisenhower)
DDE Tri with OL and Lemont
Round 1
144
01/05
W
F 2-0 0:09
D. Lara
Summit (Argo)
Oak Lawn (Community) vs. Summit (Argo)
Round 1
144
12/28
L
F 4-2 3:43
S. Gerges
---
Ed Ewoldt Classic
Round 1
144
12/28
L
MD 9-0
D. Narayanan
---
Ed Ewoldt Classic
Round 1
144
12/16
L
F 0-0 2:37
Z. Mally
Naperville (North)
Naperville North Super Quad
Round 1
144
12/15
L
F 5-2 3:43
T. Lombardo
Yorkville (Y. Christian)
Oak Lawn (Community) @ Yorkville (Y. Christian)
Round 1
144
12/15
L
F 4-0 1:21
D. AVILA
West Chicago (H.S.)
West Chicago (H.S.) vs. Oak Lawn (Community)
Round 1
144
12/09
W
DEC 9-8
A. Coleman
Lansing (Thornton Fractional South)
Lansing (Thornton Fractional South) @ Oak Lawn (Community)
Round 1
144
12/08
L
TF 15-0 6:00
K. Sullivan
Country Club Hills (Hillcrest)
Country Club Hills (Hillcrest) @ Oak Lawn (Community)
Round 1
144
12/01
L
TF 22-6
A. Perez
Oak Forest
Oak Lawn (Community) @ Oak Forest
Round 1
144
12/01
L
DEC 10-7
D. Jones
Midlothian (Bremen)
Triangular Bremen/Oak Lawn/Reavis
Round 1
144
11/25
L
F 8-3 3:40
R. Wozniak
Oak Park (O.P.-River Forest)
Oak Park (O.P.-River Forest) vs. Oak Lawn (Community)
Round 1
144
11/24
L
F 4-5 4:52
I. Martinez
Tinley Park (Andrew)
Oak Lawn (Community) @ Tinley Park (Andrew)
Round 1
144
11/24
L
DEC 5-0
G. Hoerr
Park Ridge (Maine South)
Park Ridge (Maine South) vs. Oak Lawn (Community)
Round 1
144
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024