Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Today · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Today · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Today · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Tomorrow · 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Tomorrow · 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sadie Hunter
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Team Name
Prosper
Prosper (Girls)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
F 4-0 0:51
M. Norez
El Paso Montwood
2024 UIL Girls State Championship
Cons 3
6A 107
02/17
W
Replay
DEC 8-4
K. Henry
Killeen Harker Heights
2024 UIL Girls State Championship
Cons 2
6A 107
02/16
L
Replay
TF 20-4 5:42
A. Beltran
Cypress Ranch
2024 UIL Girls State Championship
Quarters and Cons 1
6A 107
02/16
W
Replay
F 5-0 1:45
R. Ridling
San Antonio Churchill
2024 UIL Girls State Championship
Round 1
6A 107
02/10
W
F 3-6 3:59
K. Smith
Conroe Woodlands College Park
UIL Girls Region 2-6A
Finals
107
02/10
W
F 4-5 2:53
O. Goyeneche
Rockwall
UIL Girls Region 2-6A
Rnd 5 Cons Semis
107
02/10
W
F 2-0 0:50
S. Casco
Richardson Pearce
UIL Girls Region 2-6A
Rnd 4 Semis & 3rd WB
107
02/10
W
Replay
F 5-0 2:22
S. Horn
Klein Collins
UIL Girls Region 2-6A
Rnd 3 2nd W
107
02/09
L
Replay
F 10-3 4:51
K. Quinn
Conroe Grand Oaks
UIL Girls Region 2-6A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
107
02/09
W
Replay
F 7-0 3:07
E. Pena
Richardson
UIL Girls Region 2-6A
Round 1 (16 Man)
107
02/02
L
F 6-0 1:51
G. Romans
Allen
UIL Girls District 6-6A
Round 6
107
02/02
W
F 5-0 0:25
E. Singh
Plano West
UIL Girls District 6-6A
Round 4
107
01/19
L
Replay
F 9-2 5:14
A. Reeder
Coppell
2024 Texas THSWCA EZ-FLEX State Duals - Girls
Round 1 (16 Team)
107
01/19
W
Replay
F 4-2 1:15
M. Fitzgerald
Katy Cinco Ranch
2024 Texas THSWCA EZ-FLEX State Duals - Girls
Semis (4 Team)
107
01/19
W
F 6-2 2:48
C. Freifeld
Katy
2024 Texas THSWCA EZ-FLEX State Duals - Girls
2nd Wrestleback and Semi-Finals(16 Team)
107
01/13
L
F 4-1 2:48
K. Wells
El Paso Pebble Hills
2024 Lady Trojan Classic
Round 11 Placement Matches 3rd place
107
01/13
W
F 2-6 2:38
C. Taylor
Keller Central
2024 Lady Trojan Classic
Round 9 Cons Semis
107
01/13
W
F 6-0 2:29
D. Sizelove
Conroe The Woodlands
2024 Lady Trojan Classic
round 8 Semis
107
01/12
W
F 6-1 1:31
A. Onyekwere
Arlington Lamar
2024 Lady Trojan Classic
Round 7 Cons wb
107
01/12
L
F 2-0 0:50
A. Beltran
Cypress Ranch
2024 Lady Trojan Classic
Round 6 Quarters
107
01/12
W
F 2-0 0:51
S. Rodriguez
El Paso Eastlake
2024 Lady Trojan Classic
Round 4 Champ Conc 3
107
01/12
W
F 3-9 3:53
B. Trang
Southlake Carroll
2024 Lady Trojan Classic
Round 2 Champ 1 Conc 1
107
12/02
L
F 10-6 4:12
N. Powell
Burleson Centennial (Girls)
2023 Ladies Rumble at the Rock
Semis & Conso Quarters
G120
12/02
W
F 2-0 0:20
S. Gilbert
Keller
2023 Ladies Rumble at the Rock
Conso Round of 8
G120
12/02
W
F 10-5 4:11
R. Lowe
Dallas Skyline Hs
2023 Ladies Rumble at the Rock
Quarters & Cons
G120
12/01
W
F 2-0 0:27
E. Hernandez
Dallas Skyline Hs
2023 Ladies Rumble at the Rock
2nd Wrestleback (32 Man)
G120
12/01
L
F 5-0 3:42
S. Huaman
Richardson Lake Highlands (Girls)
2023 Ladies Rumble at the Rock
Round 1 (32 Man)
G120
11/16
W
F 4-0 2:50
I. Lantey
Midlothian Heritage
MARTIN GIRLS JV INVITATIONAL
Placement Matches (8 Man)
114-122
11/16
W
F 2-0 0:40
Y. Chavez
Fort Worth Carter-Riverside
MARTIN GIRLS JV INVITATIONAL
Semis & 1st WB (8 Man)
114-122
11/16
W
F 2-0 1:23
T. Mouery
Aledo
MARTIN GIRLS JV INVITATIONAL
Quarterfinals (8 Man)
114-122
11/11
W
F 4-0 2:24
A. Hernandez
Weatherford (Girls)
Timber Creek Girls Fall Classic
Placement Matches (8 Man)
120 JV
11/11
W
F 4-0 0:43
M. Orsburn
Keller Central (Girls)
Timber Creek Girls Fall Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
120 JV
11/11
L
F 6-7 5:02
J. Jones
Northwest Eaton (Girls)
Timber Creek Girls Fall Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
120 JV
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024