Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Today · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Today · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Today · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Tomorrow · 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Tomorrow · 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Madelyn McLaughlin
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
W
DEC 6-2
M. Puzycki
Bayonne
NJSIAA District Girls Region-North II
Championship Finals
132
02/25
W
F 0-0 5:28
C. Ritzdorf
Metuchen
NJSIAA District Girls Region-North II
Semis
132
02/25
W
F 0-0 1:15
G. Leggio
Warren Hills
NJSIAA District Girls Region-North II
Quarters
132
02/25
W
F 0-0 1:46
D. Warren
Phillipsburg
NJSIAA District Girls Region-North II
Round 2 Champ
132
02/17
W
MD 14-1
T. Restrepo
Belleville
Essex County Girls Invitational
Placement Matches
132
02/17
W
F 0-0 1:40
A. Soria
West Orange
Essex County Girls Invitational
Semis & WB
132
02/14
W
DEC 7-0
T. Restrepo
Belleville
Nutley Jamboree
Round 1
138
02/13
W
F 0-0 5:01
O. Rhodes
Parsippany Hills/Parsippany
Nutley Jamboree
Round 1
132
01/30
L
DEC 7-5
M. Puzycki
Bayonne
3rd Annual Lady Pioneer Jamboree
Round 1
132
01/30
W
F 0-0 3:41
A. Meegan
Jackson Memorial Hs
3rd Annual Lady Pioneer Jamboree
Round 1
132
01/18
W
F 0-0 1:34
E. Paguay
West Orange
West Orange @ Bloomfield
Round 1
132
01/15
W
F 0-0 1:58
L. Romash
High Point Regional
Bloomfield, Nutley, Belleville, Montclair, West Orange, Livingston, Columbia, Franklin, High Point, Passaic Jamboree
Round 1
132
01/15
W
TF 16-1 4:59
J. Europa-Trejo
Passaic
Bloomfield, Nutley, Belleville, Montclair, West Orange, Livingston, Columbia, Franklin, High Point, Passaic Jamboree
Round 1
132
01/07
W
DEC 6-2
M. Puzycki
Bayonne
2024 Elizabeth Lady Minuteman Classic
Placement Matches (64 Man)
132
01/07
W
NC 0-0
E. Ward
Kingsway
2024 Elizabeth Lady Minuteman Classic
Cons Semis (64 Man)
132
01/07
L
F 5-0 3:38
C. Schlam
Point Pleasant Boro
2024 Elizabeth Lady Minuteman Classic
Semis & 3rd WB (64 Man)
132
01/07
W
DEC 3-1
M. Kitov
Ridgewood
2024 Elizabeth Lady Minuteman Classic
Quarterfinals (64 Man)
132
01/07
W
F 4-0 2:54
K. Jimenez
Lakewood
2024 Elizabeth Lady Minuteman Classic
Champ Round 3 (64 Man)
132
12/29
W
F 0-0 1:22
P. Abboud
Morris Hills
Quad Morris Hills, Bloomfield, Raritan, Perth Amboy
Round 1
132
12/27
W
DEC 5-4 UTB
H. Marks
Howell
Bloomfield, Belleville, West Orange, Nutley, Columbia, Vernon, Franklin, Howell, Absegami, Cedar Creek Jamboree
Round 1
132
12/23
L
DEC 3-2
C. Schlam
Point Pleasant Boro
2023 EB Lady Bear Invitational
Placement Matches (32 Man)
132
12/23
W
DEC 8-5
L. Gearl
Southern Regional
2023 EB Lady Bear Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
132
12/23
W
DEC 7-1
A. Holeman
East Brunswick
2023 EB Lady Bear Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
12/23
W
F 5-0 2:36
I. McGarry
JFK iselin
2023 EB Lady Bear Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024