Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 28-29, TBD
Grappler Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Michael Allen
Results
High School Results
Team Name
Citrus Valley
Northwest Nelson
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
Replay
F 5-4 2:50
D. Manzano
Nordhoff
CIF SS Boys Individuals Central Div
Round of 12
157
02/09
W
Replay
F 5-0 1:29
C. Shafer
Glendora
CIF SS Boys Individuals Central Div
Quarters & Round of 16
157
02/09
W
Replay
F 7-2 3:58
J. Martha
Grand Terrace
CIF SS Boys Individuals Central Div
Conso Round WB
157
02/09
L
Replay
MD 10-0
D. Hurtado
La Serna
CIF SS Boys Individuals Central Div
Round 2
157
01/06
W
DEC 7-3
S. Lange
La Costa Canyon
Arroyo Classic Tournament
Medals
157
01/06
W
F 5-0 0:22
A. Hill
Carson
Arroyo Classic Tournament
Round 4
157
01/06
L
F 2-0 1:43
D. Manzano
Nordhoff
Arroyo Classic Tournament
Round 3
157
12/02
L
F 4-0 2:37
L. Zuniga
Hesperia
Tom Bravo Classic
Semis & Conso
157
12/02
L
F 10-1 4:00
L. Romero
Etiwanda
Tom Bravo Classic
Round 3 NEW
157
12/02
W
F 2-0 0:26
B. Cabugos
Colony
Tom Bravo Classic
Round 2 Corrected
157
12/02
W
F 6-4 1:41
B. Graham
Beaumont
Tom Bravo Classic
Round 1 NEW
157
11/25
L
F 5-6 2:31
L. Liambi
Redondo Union
Lancer Open
Medals
165
11/25
W
F 5-4 3:33
R. Harness
Orange Lutheran
Lancer Open
Round 4
165
11/25
L
F 4-3 4:28
J. Ugalde
Villa Park
Lancer Open
Round 3
165
11/25
W
F 4-0 1:28
I. Rivera
Fillmore
Lancer Open
Round 2
165
11/16
L
F 2-0 1:00
L. Guerrero
South Grand Prairie
MARTIN JV INVITATIONAL
2nd Wrestleback (16 Man)
158-167
11/16
L
F 5-1 1:40
I. Garza
Arlington Houston
MARTIN JV INVITATIONAL
Quarters & 1st WB (16 Man)
158-167
11/16
W
DEC 15-9
D. Rogers
Plano East
MARTIN JV INVITATIONAL
Round 1 (16 Man)
158-167
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024