Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Marielena Barnes
Results
High School Results
Team Name
SPACE COAST
Space Coast
Space Coast - Girls
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
W
DEC 6-2
A. Ruiz
Bayside
FHSAA Girls 1A D13
Placements
100
02/09
L
F 2-0 0:35
Z. Zouaki
Viera
FHSAA Girls 1A D13
Round 5 (Consi Semis)
100
02/09
W
F 2-0 0:38
M. Hamant
Melbourne
FHSAA Girls 1A D13
Round 4 (Semis and WB3)
100
02/08
L
F 7-5 4:36
A. Eder
Cocoa Beach
FHSAA Girls 1A D13
Round 2 (Quarters and WB1)
100
02/03
L
F 4-7 3:02
A. Franklin
Merritt Island - Girls
Cape Coast Conference Championship
2nd Wrestleback (8 Man)
Girls 100
02/03
L
F 0-0
A. Gallagher
Palm Bay - Girls
Cape Coast Conference Championship
Semis & 1st WB (8 Man)
Girls 100
01/20
L
F 10-2 5:32
M. Hamant
Melbourne
War Eagle Classic 2024
Placement round
100
01/20
L
F 4-1 1:01
C. Rebarcheck
Auburndale Senior
War Eagle Classic 2024
Round 2
100
01/18
L
F 4-1 0:57
Z. Zouaki
Viera
Space Coast @ Viera
Round 1
100
01/12
W
F 4-0 0:38
K. Moderson
COCOA
MIDDLE SCHOOL MATCH UP
Round 5 (5 Man)
Girls 100
01/12
L
F 5-2 2:18
A. Eder
COCOA BEACH
MIDDLE SCHOOL MATCH UP
Round 4 (5 Man)
Girls 100
01/12
W
F 2-0 0:21
D. Stevenson
LINCOLN PARK
MIDDLE SCHOOL MATCH UP
Round 2 (5 Man)
Girls 100
01/11
W
NC 0-0
A. Pierson
SPACE COAST
MIDDLE SCHOOL MATCH UP
Round 1 (5 Man)
Girls 100
12/23
W
F 2-0 1:44
A. Allen
Space Coast
3rd Annual Skylar White Girls Tournament
Round 5 (5 Man)
100/105
12/23
L
F 2-0 0:41
L. Burgess
Boone
3rd Annual Skylar White Girls Tournament
Round 4 (5 Man)
100/105
12/23
W
DEC 8-4
M. Hamant
Melbourne
3rd Annual Skylar White Girls Tournament
Round 3 (5 Man)
100/105
12/23
W
F 2-0 0:28
B. Almajano
Boone
3rd Annual Skylar White Girls Tournament
Round 1 (5 Man)
100/105
12/09
L
F 5-0 0:55
C. Rebarchek
Auburndale Senior
2nd Annual Grenadier Girls Grappler
2nd Wrestleback (32 Man)
100lbs
12/09
L
F 2-0 0:55
S. Booe
Palm Harbor University
2nd Annual Grenadier Girls Grappler
Round 2 Champ & WB (32 Man)
100lbs
12/09
W
F 2-0 0:01
S. Mitchell
Evans
2nd Annual Grenadier Girls Grappler
Round 1 (32 Man)
100lbs
12/01
L
M FOR 0-0
A. Ruiz
Bayside
Barbara Pill Invitational- Girls
Placement Matches (8 Man)
100
12/01
L
M FOR 0-0
B. Almajano
Boone
Barbara Pill Invitational- Girls
2nd Wrestleback (8 Man)
100
11/30
L
M FOR 0-0
T. Pinela
Viera
Barbara Pill Invitational- Girls
Quarterfinals (8 Man)
100
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024