Today · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Aug 1
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 9-11, 6:30 PM UTC
D-Day on Broadway
Aug 17, 6:00 PM UTC
UMCS/USAW Beach Nationals
Aug 19-25, 4:30 AM UTC
U17 World Championships
Aug 24, 5:00 PM UTC
F2W Colorado Open
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21, TBD
Utah Fall Classic
Sep 28-29, 2:00 PM UTC
Grappler Fall Classic
Sep 29, TBD
2024 FloWrestling WNO
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cameron Pinney
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 2-0 0:54
E. Meek
Norwich Sr HS
Section IV Qualifier A
WB2
124
02/03
L
F 2-0 1:14
J. Root
Marathon Sr HS
Section IV Qualifier A
Round of 16
124
01/29
L
F 0-0 2:43
A. Monroy
Unatego-Unadilla Valley-Franklin
Binghamton JV Invitational
Round 1
124
01/21
L
F 0-0 1:25
G. Taylor
Windsor Sr HS
STAC JV Tournament
Round 1
124
01/13
L
F 2-0 0:30
T. Cooney
JD-CBA
2024 Phoenix Mid-Winter Scramble
All other Final Matches
131
01/13
W
F 2-0 1:08
N. Mittler-Romano
West Genesee Sr HS
2024 Phoenix Mid-Winter Scramble
Round 5
131
01/13
L
F 2-0 1:13
M. Sokolowski
Liverpool
2024 Phoenix Mid-Winter Scramble
Round 3
131
01/13
L
F 11-4 3:40
S. Edwards
Peru Sr HS
2024 Phoenix Mid-Winter Scramble
Round 1-(16 man and 5 man RR)
131
01/07
W
F 0-0 0:44
C. Vanderhoof
Waverly Sr HS
Oneonta JV Tournament
Champ. Round 1
124
01/05
L
F 0-0 3:01
J. Besecker
Waverly Sr HS
Waverly Sr HS @ Chenango Valley Sr HS
Round 1
131
01/02
W
F 0-0 0:23
T. DeBoer
Unatego-Unadilla Valley-Franklin
Oneonta JV Tournament
Round 1
124
12/29
W
F 2-0 0:56
K. Brown
Deposit-Hancock HS
Oneonta JV Tournament
Round 1
124
12/26
L
F 0-0 1:55
D. Brace
Owego Free Academy
Owego/JC/CV Tri-meet
Round 1
131
12/14
L
F 0-0 2:53
I. Gray
Oneonta Sr HS
Chenango Valley Matt Fedish Duals
Round 1
131
12/13
L
F 0-0 2:50
C. Harold
Susquehanna Valley Sr HS
Chenango Valley Matt Fedish Duals
Round 1
131
12/12
L
F 0-0 1:13
E. Blackman
Walton-Delaware Academy Sr HS
Chenango Valley Matt Fedish Duals
Round 1
131
12/10
W
F 0-0 0:27
O. Quaile
Homer Sr HS
Chenango Valley Matt Fedish Duals
Round 1
124
12/10
L
F 0-0 1:35
B. Palmer
Maine-Endwell Sr HS
Chenango Valley Matt Fedish Duals
Round 1
131
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
2024 NWCA Coaches Convention
Jul 26, 2024
Bo Bassett And Jax Forrest Recruiting Trip
Jul 12, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2024 Olympic Wrestling Team Camp Interviews
Jul 8, 2024