Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Erik Brynnel
Results
High School Results
Team Name
Eastchester-Tuckahoe
Eastchester-Tuckahoe HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEC 7-6
C. Bierfeldt
Nyack
Section 1 Divisional B
Round 1
170
01/31
W
F 0-0
H. Harvey
Rye
Rye @ Eastchester-Tuckahoe HS
Round 1
170
01/30
L
F 0-0
M. Sheridan
Sleepy Hollow
Eastchester-Tuckahoe HS @ Sleepy Hollow
Round 1
170
01/27
L
DEC 3-0
E. Momanyi
Chester Sr HS
Edgemont Wrestling Tournament
Round 4B - Wrestleback 2
170
01/27
W
F 0-0 4:08
B. Smith
John Jay Sr -East Fishkill HS
Edgemont Wrestling Tournament
Round 3B Wrestleback 1
170
01/27
L
F 0-0 5:38
W. CHOI
Horace Mann School
Edgemont Wrestling Tournament
Round 2 (RD16)
170
01/27
W
F 0-0 2:19
B. Escobar
Port Chester Sr
Edgemont Wrestling Tournament
Round 1 (32 Man)
170
01/20
L
DEC 9-3
L. Gunzer
Harrison
Westchester County Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/20
L
F 0-0 5:45
A. Nunberg
Pleasantville Sr
Westchester County Championship
Rd16
170
01/13
L
DEC 7-6
I. Brightly
Clarkstown North Sr HS
47th Annual Scarsdale Tournament
Round 4
170
01/13
W
F 0-0 2:30
O. Perrier
Mount Vernon
47th Annual Scarsdale Tournament
Round 3 (WB)
170
01/13
L
F 0-0 1:27
W. Melendez
Mahopac
47th Annual Scarsdale Tournament
Round 2 (Rd16)
170
12/23
W
F 0-0
V. DeFelice
Tappan Zee
Eastchester-Tuckahoe HS @ Tappan Zee
Round 1
170
12/23
W
DEC 6-1
A. Kolitsopoulos
Fordham Preparatory School
Eastchester-Tuckahoe HS @ Fordham Preparatory School
Round 1
170
12/15
W
F 0-0 3:55
R. Almonte
Ossining Sr
SECTION 1 DUALS-D1
Round 1
190
12/15
W
F 2-0
T. Sodano
Peekskill
SECTION 1 DUALS-D1
Round 1
170
12/10
W
F 0-0
E. Gadsden
White Plains Sr
Eastchester Eagle Invitational 2023
Round 1
190
12/08
L
F 0-0
J. Fisher
Edgemont Sr
12/7/23 Multi Meet @ Edgemont HS
Round 1
160
12/08
W
DEC 10-6
L. Jung
Edgemont Sr
12/7/23 Multi Meet @ Edgemont HS
Round 1
170
12/06
L
F 0-0
G. Berhalter
Hackley School
Vin Nicita Invitational Dual Meet Tournament
Round 1
190
12/05
L
F 0-0 0:56
A. Sandoval
East Ramapo Central School
Vin Nicita Invitational Dual Meet Tournament
Round 1
190
12/02
W
F 6-5 3:34
A. Velasquez
Port Chester Sr
Vin Nicita Invitational Dual Meet Tournament
Round 1
190
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024