Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
TYSHON WIGGINS
Results
Videos
High School Results
Team Name
Commerce
Commerce Hs
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
W
F 9-2 4:31
W. Mealer
Heard County
GHSA State Championships
3rd Place Match
1A-215
02/17
W
Replay
F 10-4 3:39
D. Evans
Social Circle
GHSA State Championships
Cons Semi (16 Man)
1A-215
02/16
L
Replay
DEC 4-3
G. Morton
Lamar County
GHSA State Championships
Semis
1A-215
02/15
W
Replay
F 13-11 4:43
L. Blackmon
Elbert County
GHSA State Championships
Quarters (16 Man)
1A-215
02/11
L
F 6-1 3:01
L. Williams
Dade County
GHSA Class 1A Section A
Placement Matches (16 Man)
215
02/10
W
DEC 9-4
S. Wooten
Darlington
GHSA Class 1A Section A
Semis & 3rd WB (16 Man)
215
02/10
W
F 6-2 5:30
F. crowe
Chattooga
GHSA Class 1A Section A
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
02/10
W
FOR 0-0
K. FF
Dublin
GHSA Class 1A Section A
Round 1 (16 Man)
215
02/03
W
MD 16-6
L. Blackmon
Elbert County
GHSA Class 1A Area 8
Placements
215
02/03
W
F 0-0
T. McKie
Oglethorpe County
GHSA Class 1A Area 8
Semis and WB3
215
01/19
W
Replay
F 9-2 4:46
C. Hall
Oglethorpe County
GHSA 1A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
4th Wrestleback (16 Team)
215
01/19
W
Replay
DEF 0-0 0:09
C. Erickson
St Francis School
GHSA 1A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Team)
215
01/19
W
Replay
F 4-0 0:42
D. Esteras
Heard County
GHSA 1A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Team)
215
01/19
L
Replay
F 2-0 0:22
T. Maddux
Trion
GHSA 1A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
1st & 3rd (16 Team)
215
12/09
W
MD 17-3
Z. Bradley
Brookwood
2023 Lion Duals at the Ridge
Semis (4 Team)
215
12/09
L
DEC 10-3
T. Bias
Northside (Columbus)
2023 Lion Duals at the Ridge
---
215
12/09
W
F 4-4 2:50
J. BURKS
SW Dekalb
2023 Lion Duals at the Ridge
---
215
12/09
W
F 2-0 1:45
A. Burmeister
Woodstock
2023 Lion Duals at the Ridge
---
215
12/09
W
F 5-1 5:19
M. Ammons
Norcorss
2023 Lion Duals at the Ridge
Placement (4 Team)
215
12/05
W
F 5-0 0:40
H. Hennig
Blessed Trinity Catholic
Commerce & Westminster Tri-Meet
Round 1
215
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024