Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Abner Rincon
Results
High School Results
Team Name
Rac. St. Cat./Luth.
Racine St. Catherine`s/Lutheran
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 10-2 4:59
M. Johnson
Kenosha Indian Trail
WIAA D1 Reg HII @ Wilmot Union
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
190
02/10
L
F 4-0 1:26
N. Chemin
Wilmot Union
WIAA D1 Reg HII @ Wilmot Union
Quarterfinals (8 Man)
190
02/03
L
F 7-1 1:01
E. Wood
Martin Luther
Pacer Premier 2024
Semis, WB, & 2nd Cons (16 Man)
190
02/03
L
F 2-0 1:16
J. Bratz
Shoreland Lutheran
Pacer Premier 2024
Quarters & 1st Cons (16 Man)
190
01/27
L
F 2-0 0:25
N. Filandrinos
Verona Area
Pewaukee Duals
Round 2 (8 Team)
190
01/27
L
F 2-0 0:13
K. Tubin
Pewaukee
Pewaukee Duals
Round 1 (8 Team)
190
01/27
W
F 4-1 1:12
T. Tanty
Marquette University
Pewaukee Duals
Placement Matches (8 Team)
190
01/27
L
F 2-0 1:07
E. Roper
Menomonee Falls
Pewaukee Duals
Cross Bracket (8 Team)
190
01/25
L
F 0-0 0:54
J. Bratz
Shoreland Lutheran
Tri-Dual- St Cats, Shoreland, & Lake Country Luth
Round 1
190
01/20
L
F 0-0 0:38
E. Wood
Martin Luther
Quad-Dual - St Cats, Martin Luther, Shoreland, Kenosha St Joes
Round 1
190
01/20
L
F 0-0 1:39
J. Bratz
Shoreland Lutheran
Quad-Dual - St Cats, Martin Luther, Shoreland, Kenosha St Joes
Round 1
190
01/20
L
F 0-0 0:31
D. Hood
Ken. St. Joseph Cath. Ac.
Quad-Dual - St Cats, Martin Luther, Shoreland, Kenosha St Joes
Round 1
190
01/07
L
F 0-0 0:42
A. Matzek
Waukesha South
Bradford Invitational
Round 5 (6 Man)
190
01/06
L
F 0-0 3:10
C. Wesley
Janesville Parker
Bradford Invitational
Round 4 (6 Man)
190
01/06
W
FOR 0-0
D. Riener
Palmyra-Eagle
Bradford Invitational
Round 3 (6 Man)
190
01/06
L
F 0-0 1:37
T. Reilly
Kenosha Bradford
Bradford Invitational
Round 2 (6 Man)
190
01/06
L
F 0-0 11:17
B. Gondek
Waterford
Bradford Invitational
Round 1 (6 Man)
190
12/21
L
F 0-0 0:35
B. Eads
Westosha Central
Triangular(Westosha, St. Cath`s)
Round 1
190
12/20
L
F 0-0 0:13
T. Reilly
Kenosha Bradford
Triangular(Westosha, St. Cath`s)
Round 1
190
12/09
W
MD 15-5
M. Johnson
Kenosha Indian Trail
SM/ITA/St. Cats/Cudahy Quad
Round 1
190
12/09
L
F 0-0 1:20
A. Rosploch
South Milwaukee
SM/ITA/St. Cats/Cudahy Quad
Round 1
190
12/08
L
F 0-0 5:26
A. Ledezma
Racine Park/Horlick
Racine St. Catherine`s/Lutheran @ Racine Park/Horlick
Round 1
215
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024