Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alex Kuhn
Results
High School Results
Team Name
EA-Holland
East Aurora
Springville
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/08
L
F 2-3 1:04
B. MacWilliams
Attica/Batavia
2024 Nickel City Duals (Boys)
Round 3 (6 Team)
174
06/08
L
F 7-0 2:05
R. Klug
Apex RTC
2024 Nickel City Duals (Boys)
Round 1 (6 Team)
174
06/08
L
F 3-0 0:45
E. Clark
Webster Schroeder Blue
2024 Nickel City Duals (Boys)
Round 2 (6 Team)
174
06/08
W
F 2-9 3:52
G. Romano
Byron-Bergen
2024 Nickel City Duals (Boys)
Round 4 (6 Team)
174
02/03
L
DEC 8-6
N. Marat
Albion
2024 NYSPHSAA Section VI Class B
Rnd 6 (SF and WB)
152
02/03
W
F 5-5 3:48
W. Maloney
EA-Holland
2024 NYSPHSAA Section VI Class B
Rnd 5 (32M-4th WB)(16M-2nd WB)
152
02/03
W
F 2-0 1:06
E. Miller
Maryvale
2024 NYSPHSAA Section VI Class B
Rnd 4 (QF and WB)
152
02/03
L
F 4-0 3:39
C. Denney
Tonawanda
2024 NYSPHSAA Section VI Class B
Rnd 2 (32M-2nd Fwd,1stWB), (16M-1stFwd)
152
02/02
L
F 4-4 3:45
W. Maloney
East Aurora-Holland HS
55th Annual Franklinville Invitational Tournament
3rd Place Match
152
01/27
L
F 15-1 3:20
C. DeGrolier
Olean-Alleghany Limestone
55th Annual Franklinville Invitational Tournament
Semifinals
152
01/27
W
F 11-9 3:24
W. Maloney
East Aurora-Holland HS
55th Annual Franklinville Invitational Tournament
Round 1
152
01/06
L
F 2-0 0:35
C. Klonowski
Akron Sr HS
Lancer Duals
Round 1
152
01/06
L
F 2-0 1:30
A. Ahmed
Lackawanna Sr HS
Lancer Duals
Round 1
152
01/06
L
F 11-7 5:02
J. Baron
Maryvale Sr HS
Lancer Duals
Round 1
152
01/06
W
F 3-2 1:55
M. Son
Holy Trinity
Lancer Duals
Round 1
152
01/06
L
MD 13-2
L. Knab
Williamsville South HS
Lancer Duals
Round 1
152
01/06
L
F 7-0 2:29
T. Hartwig
St Mary`s
Lancer Duals
Round 1
152
12/30
L
F 2-0 0:37
R. Doxey
Newfane
2023 55th Annual Akron Tournament
Quarters WB
152
12/30
L
F 6-2 3:22
A. Smith
Lockport
2023 55th Annual Akron Tournament
Round 1
152
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024