Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 2:30 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Grace Cooper
Results
Videos
High School Results
Team Name
Evergreen (Vancouver) (Girls)
Washington
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/05
L
TF 13-2 3:23
E. Ortiz
Ono Kine Wrestling Club
WSWA Freestyle State Championship
placement matches
155
02/17
L
Replay
DEC 2-1
C. Bayley
Issaquah (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 5 Cons Only
Girls 3A/4A 155
02/16
L
Replay
F 3-2 2:39
K. Brummett
Spanaway Lake (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 4 Quarters
Girls 3A/4A 155
02/16
W
Replay
F 3-7 5:16
P. Harker
Richland (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 2
Girls 3A/4A 155
02/16
W
Replay
DEC 4-3
R. Truitt
Auburn (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 1 (32 Man)
Girls 3A/4A 155
02/10
L
DEC 4-0
L. Shipp
Peninsula (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 3
3rd Place
155
02/10
W
DEC 4-3
M. Cardens
Skyview (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 3
4th Wrestleback (16 Man)
155
02/10
L
F 2-0 1:23
C. Wangen
Curtis (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 3
Semis & 3rd WB (16 Man)
155
02/10
W
DEC 8-4
D. Davenport
Puyallup (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 3
Quarters & 1st WB (16 Man)
155
02/03
L
DEC 8-4
L. Shipp
Peninsula (Girls)
2024 WIAA Girls Sub-Regional 3.1
Placement (16 Man)
155
02/03
W
F 0-0 2:32
M. Cardens
Skyview (Girls)
2024 WIAA Girls Sub-Regional 3.1
Semis & 3rd WB (16 Man)
155
02/02
W
F 2-0 1:11
R. Espinoza
Camas (Girls)
2024 WIAA Girls Sub-Regional 3.1
Quarters & 1st WB (16 Man)
155
01/27
W
F 2-0 2:54
M. Cardens
Skyview (Girls)
Clark County Championships
Finals
155 Girls
01/27
W
F 2-1 1:11
N. Costa
Camas (Girls)
Clark County Championships
Both Semifinals
155 Girls
01/27
W
F 1-0 3:35
S. Pavlov
Columbia River (Girls)
Clark County Championships
Girls Quarter Finals and Consolation 1
155 Girls
01/20
W
F 2-0 1:02
K. Price
Evergreen (Vancouver) (Girls)
3rd Annual Battle at the Bridge Invitational
Both Semifinals
155 (Girls)
01/20
W
F 13-2 4:24
E. Irias-utton
Hudson`s Bay (Girls)
3rd Annual Battle at the Bridge Invitational
Girls Quarter Finals and Consolation 1
155 (Girls)
01/06
L
Replay
F 5-0 0:49
S. Evans
North Mason (Girls)
2024 Braided 64
3rd Place
155lbs
01/06
W
Replay
F 4-3 3:33
L. Hale
Wahkiakum (Girls)
2024 Braided 64
Round 11 CONS SEMIS
155lbs
01/06
W
Replay
DEC 7-5
S. Santos
Eisenhower (Girls)
2024 Braided 64
Round 10 Cons w/ SEMIS
155lbs
01/06
W
Replay
F 3-9 4:58
K. Haertling
Othello (Girls)
2024 Braided 64
Round 9 Consi
155lbs
01/06
W
Replay
F 2-0 2:06
L. Shipp
Peninsula (Girls)
2024 Braided 64
Round 8 QTS
155lbs
01/06
W
Replay
F 4-4 2:15
J. Medrano
Chiawana (Girls)
2024 Braided 64
Round 7 Consi
155lbs
01/06
L
Replay
F 6-5 4:44
S. Mendoza
Granger (Girls)
2024 Braided 64
Round 6
155lbs
01/06
W
F 4-0 1:07
C. Luz-Flores
Kennedy Catholic (Girls)
2024 Braided 64
Round 4
155lbs
01/05
W
F 4-0 2:51
N. Alonzo
Skyview (Girls)
2024 Braided 64
Round 2
155lbs
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024